Wpis z mikrobloga

Czy w Polsce legalne jest posiadanie i użycie w obronie własnej gazu? Jeśli tak to powiedzcie/doradźcie proszę gdzie i jaki najlepiej kupić? Kiedyś ktoś tam mówił ze lepiej mieć „w żelu” niż „w sprayu” (chyba chodziło o gęstość i rodzaj strumienia), ale ja się na tym kompletnie nie znam.


#gaz #samoobrona #bron - wy wiecie może coś na ten temat? #gazpieprzowy #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 18
@chozi: Jest legalne. I faktycznie najlepiej mieć żel. Chodzi o to, że jeśli będziesz stał pod wiatr to użycie gazu w chmurze spowoduje, że dostaniesz nim w twarz. Żel minimalizuje to ryzyko (ale nie wyklucza go) a dodatkowo lepiej osiada na napastniku wiec jest na dłużej wyłączony.
https://www.militaria.pl/security_equipment_corporation/gaz_pieprzowy_sabre_red_52cft30-gel_mk4_rmg_sabre52cft30-gel_kr_p66008.xml
Ogólnie Sabre to lider i robią gaz używany m.in. przez policję w niektórych stanach USA.
@chozi: jeste experę zaufaj mi
żel lepszy. Ogólnie gaz jest legalny.
Pamiętaj ze najlepiej gaz neutralizuje mleko.
Warto mieć zawsze przy sobie kilka chusteczek do zmywania gazu. No i bierz strumień a nie stożek, osobiście uważam ze lepszy.
@chozi: żel lub piana...
1) do noszenia - uważam, że lepsza jest piana, bo nie trzeba dokładnie celować, na twarzy napastnika powiększa swoją objętość (pieni się) więc i lepszy efekt.. ale wiązka nie jest tak skupiona jak żelu i używając zza kierownicy to trochę może pozostać w aucie...
2) żel - trzeba dobrze celować, ale nowy żel ma skupioną wiązkę i jest celniejszy...

jakiego byś nie kupił - to kup dwa,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chozi: on sam dużo nie wiedział ale jeśli uszkodzisz go trwałe bądź zabijesz to masz #!$%@? na całej linii takie polskie prawo

Bardziej interesowało mnie co się stanie jeśli uzyje gaśnicy na niedźwiedzie do okiełznania grupy sebkow

Czy mogę go użyć czy nie jest za mocny itd
Tego rowniez nie wiedział XD

Nie ma sensu rozmawiać o tym z policjantem który nie zajmuje się tym na co dzień lepiej zapytać jakiegoś
@chozi: Oczywiście, że można mieć i się bronić.

Może przestańcie najpierw powielać tych mitów o uszkodzeniu napastnika. W Polsce mamy całkiem dobre prawo tylko patologii jest za dużo. Zbyt często sebixy próbują bójkę na noże i zwykłe zabójstwo podciągać pod obronę konieczną. Przecież "on się tylko bronił" a teraz idzie siedzieć. Społeczeństwo wk*rwione ale już nie doczyta, że był tam jakiś dług, że mieli na pieńku a denat załapał kilkanaście ran
@JudaszowyBudyn: Nie pytaj się dzielnicowego o takie rzeczy, oni #!$%@? wiedzą.

Generalnie w przypadku kiedy Twoim celem nie było zabicie napastnika, to sąd nie powinien tego potraktować jako ekscesu intensywnego. Np. postrzeliłeś gościa w udo, nie mówiąc już o spryskaniu gazem.

Gaz ma jeden plus: w większości przypadków nie zostawia uszkodzeń działa, które goją się dłużej niż 7 dni, więc nawet jak przekroczysz granice obrony koniecznej to nie za wiele Ci