Wpis z mikrobloga

Pytanie z #programowanie w #java: jeżeli byście musieli na zaliczenie np. na studiach napisać jakaś aplikację okienkową i musiałaby być ona napisana w Javie, to lepiej, szybciej i łatwiej jest ją napisać z wykorzystaniem Swinga, czy JavaFX? Oprócz głosu prosiłbym też o uzasadnienie odpowiedzi. Byłbym bardzo wdzięczny.

#naukaprogramowania #swing #javafx #programista15k

W czym w Javie lepiej pisać aplikacje okienkowe?

  • Swing 13.0% (10)
  • JavaFX 87.0% (67)

Oddanych głosów: 77

  • 11
@maciorqa: "Za moich czasów" to się takie aplikacje pisało w Swingu. Generowało się UI w NetBeans (bo najlepszy wtedy edytor do UI). Przerzucało do Eclipse (hello, jeszcze Intellij nie istniał / nie był tak popularny) i tam kończyło temat. A potem, po studiach, zapomnieć o Swing i wziąć się za typową Javę webową...

Przyznam, że nie wiem jak JavaFX działa / jak w niej teraz się programuje. Ale cokolwiek wybierzesz, to
@maciorqa: Jeśli layout ma być statyczny, to JavaFX, jeśli ogarniesz jak używać SceneBuildera i podłączyć wygenerowany xml pod kod javy. Jeśli layout ma się dynamicznie zmieniać po klikaniu na przyciski, to i tak musisz obługę tego napisać w samym kodzie, więc raczej bez różnicy, choć Java FX jest nieco bardziej złożona.
@maciorqa: potwierdzam to co pisał @Legion616 ;) + jeżeli chcesz jakiś przykład krok po kroku to wejdź na mój kanał na yt -> javacraving i obczaj tutorial do robienia gierki, którą nazwałem "SpaceRunner", jest zrobiona w javaFX, myślę że spoko jak chcesz mieć na czym się wzorować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maciorqa: pisałem już wiele razy na Mirko z uzasadnieniem: Swing.

Jak chcesz zrobić szybko i dobrze to Swing.
Jak chcesz się bawić, szukać i męczyć to JavaFx.