Wpis z mikrobloga

To ja już nie ogarniam. Ten karny po zagraniu Jędrzejczyka miał być czy nie? Pan Sławek mówi, że tak, a przewodniczący Kolegium Sędziów mówi tak o:

O sytuacji z zagraniem ręką Artura Jędrzejczyka:

– W tej konkretnej sytuacji zawodnik Legii Artur Jędrzejczyk w trakcie próby zablokowania strzału na bramkę dostał piłką w okolice talii na wysokości żeber. Futbolówka została więc zatrzymana ciałem zawodnika, a nie ręką.Jeżeli nawet poruszała się to już w kierunku środka boiska. Ręka miała kontakt z piłką później, a stało to się, powtórzę, po wcześniejszym legalnym zatrzymaniu piłki ciałem i w kontakcie tym nie było nic z rozmyślności. Co innego byłoby, gdyby piłka po uderzeniu w ciało dalej poruszała się w kierunku bramki i wtedy zatrzymana byłaby ręką. Wtedy byłoby to przewinienie. Nie mam wątpliwości, że w tej sytuacji piłkę zatrzymało ciało zawodnika Legii i nie wykonał on żadnego dodatkowego ruchu ręką która miała kontakt z piłką. Dodatkowego, to znaczy nie wynikającego ze sposobu interwencji zawodnika Legii. Dlatego takie dotknięcie piłki ręką nie było przewinieniem. Daniel Stefański to bardzo dobrze wyszkolony sędzia. Obejrzał sytuację z kilku ujęć pokazanych mu przez sędziego asystenta wideo (VAR) i podjął dobrą decyzję.

#ekstraklasa #mecz #ligaplusextra #legia #lechia
  • 7
@ppqa https://sport.tvp.pl/42401726/mech-lechia-legia-powinien-sedziowac-ktos-inny Przesmycki ma rację bo Przesmycki sobie sam wymyśla zasady. Nie pierwszy i nie ostatni raz. Nie kumam jak można się zgadzać z tym człowiekiem, zresztą która to już afera związana z nim. Pół roku temu też była afera bo Przesmycki wydawał instrukcje żeby sędziować nie tak jak stanowią zasady ,tylko tam wiadomo można naciągać fakty żeby było widowisko.
@Pradi: Przesmycki #!$%@? jak potłuczony. Piłka bezpośrednio przed kontaktem z ręka poruszała się bardziej w stronę bramki niż od niej. Powoli zaczyna się robić bałagan w przepisach i już sami sędziowie chyba nie do końca wiedzą co i kiedy gwizdnąć.