Wpis z mikrobloga

@Kick_Ass Nie jestem pewien czy "zwykła" firma tego typu wystarczy. Mowa o wiatrówkach FAC (powyżej 17J - które co prawda w kraju możesz kupić "na dowód") będących w świetle przepisów bronią, więc sprowadzenie może być mocno upierdliwe.
@Sengir: Spytaj czy wyślą. Jak spoza UE i nie bierzesz tego ze sobą w bagażu/bagażniku to żadne zgody przewozowe czy zgody konsula nie są potrzebne. Ofc zakładam, że w Polsce możesz już legalnie posiadać.
@Mirek007: Z tego co kojarzę to FACe się po prostu rejestruje na policji, tylko trzeba mieć na to potwierdzenie zakupu (oprócz stosownych badań itp.) - więc wolałbym załatwiać sprowadzenie przez jakiś lokalny organ, który wystawi mi odpowiedni papier.

@avible: Dzięki serdeczne, zapytam ich czy zajmują się takimi pierdołami, ewentualnie czy mają namiary na kogoś odpowiedniego.

@Jerry664: Taktycznie wołam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sengir: rachunek, faktura, umowa sprzedaży, mail z potwierdzeniem ze sklepu, etc. wszystko to potwierdzenie zakupu.

Musisz mieć też badania jak na broń i zaświadczenie o niekaralności.
@Mirek007: Zaświadczenie na kartce z zeszytu, telefon ze sklepu i przysięga "jak babcię kocham" to też potwierdzenie zakupu, problem tylko w tym, co za takowe uznają smutni panowie w niebieskich mundurkach. Dlatego wolałbym dostać ładną fakturę wystawioną przez polski podmiot uprawniony do obrotu takim sprzętem, żeby oszczędzić sobie zawracania dupy z udowadnianiem swojej racji ( ͡° ͜ʖ ͡°)