Wpis z mikrobloga

  • 1
@LZBNZ eee no jak nie znasz to polecam, to w sumie taki trochę sernik na zimno z bakaliami, tylko robiony od podstaw kompletnie (czyli sama też robię twaróg), jest pyyyyszna!
Mięcho też będzie tylko nie wiem jakie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@BeetleJuice bigos to u mnie na Boże Narodzenie, ale szynki propsuje!
@xetrov bawcie się dobrze!
@mateusz-zahorski a gdyby tak konkretniej?
  • Odpowiedz
@chixi: sałatka jarzynowa, warstwowa ze śledziem, śledziowa curry, rolady w sumie dowolne to też taki klasyk, pieczeń rzymska/klops, jaja po szkocku, zimne płyty, pasztet?
  • Odpowiedz
@chixi: no, pascha jest mega :3 chociaż ja za dzieciaka miałam chatkę puchatka, sernik królewski i mazurka kajmakowego zawsze ʕʔ

  • Odpowiedz
@chixi: wymyślilem takie cudo, cały czas w myślach modyfikuję więc nie wiem jaka będzie finalna wersja: na opiekanej kromie chleba: coś zielonego (rukola?), mięso przekładane kiszoną kalarepą (na razie się kisi, nie wiem czy coś z niej wyjdzie, nawet nie wiem czy takie coś istnieje:) Jak nie wyjdzie to inna kiszonka), jakiś wędzony ser (na razie myślę o wędzonym twarogu), wszystko to polane sosem holendersko-chrzanowym (lub jakąś modyfikacją, ważne żeby było
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@chixi: Może by tak własna biała kiełbasa zapiekana pod chrzanowym-musztardowo-miodowym beszamelem? Jak Masz maszynkę do mielenia to zachęcam. Pracy niewiele, a efekt mega.
  • Odpowiedz
@chixi: jajka faszerowane pieczarkami/szpinakiem, galareta drobiowa, pieczeń rzymska, schab faszerowany śliwka lub morela, pasztet pieczony, babka z batatow, sałatka z selerem naciowym, roladka szpinakowa z łososiem, roladki z tortilli, serka i szynki, kiełbasa z varomy (gotowana na parze), jajka z sosem tatarskim
  • Odpowiedz