Wpis z mikrobloga

Strasznie sie waham nad #emigracja (dostalem w ryj duzym zusem xD) i zastanawiam sie jak to wyglada? Czy ktos kto pracuje w #testowanieoprogramowania moglby sie wypowiedziec jak wyglada sytuacja w porownaniu do Polski? Koszta zycia vs zarobki? Interesuje mnie Anglia / Irlandia. Maja jakies portale typu nofluff czy justjoinit do ogloszen? Pracujecie na b2b (jak tak to jak duze koszta sa prowadzenia) czy uop? Na ile moglbym liczyc przy 2 latach expa w manualach i z pol roku automat (mocny junior w tym temacie)?

Wiem, ze pytam o straszne banaly, ale jakos od dluzszego czasu mysle nad wyjazdem i odlozeniem jakiegos hajsu na mieszkanie.
  • 16
@zawodowi3c tester manualny, 2 lata expa, 80 do 100zl na godzine. Cos sie komus pomieszalo. Nawet banki, ktore dobrze placa za testerow tyle nie daja. Chyba, ze jestes mid/senior od automatow.
@mailbox: 80-85zł/h dostaniesz jak jesteś dobrym, technicznym testerem. Oczywiście to stawka typowe b2b, bez urlopów. To jest realnie 12k netto co daje 9k na rękę. Da się to zrobić.
@rskk: @Waleczny_Ulany: @Hans_Trans: @brzytew @zawodowi3c: Pozwolilem sobie was zawolac, bo moze bedziecie w stanie pomoc ;) Mam oferte w duzym korpo gdzie do wyboru mam UoP i B2B (firmie bardziej na reke jest uop). Tylko zastanawiam sie skad jest taka roznica w widelkach, przy uop 6.3k na czysto to maks jaki moge u nich dostac, przy b2b okolo 70/h + vat.

Liczylem sobie na kalkulatorach w necie to