Wpis z mikrobloga

@czlapka: nie chce tracić czasu na wypraszanie się o wpis z księgi wieczystej lub o inne dokumenty potwierdzające własność, a często i tak kontakt się urywa przez to (). Znajomi wynajęli przez pośrednika i dostali wszystko nie pytając o to, w tym np. protokół zdawczo-odbiorczy
@SirSajko Hm wynajmuje drugie mieszkanie w życiu i w sumie nawet nigdy nie pomyślałem że może się powinno pytać o takie rzeczy. Z kolei od znajomych słyszałem raczej złe opinie o pośrednikach.

Inna rzecz że pewnie niezależnie od formy to w Gdańsku dobre oferty wynajmu to znikają w ciągu minut od pojawienia się ;d
@SirSajko co prawda ja w innym mieście wynajmowalam, ale bezpośrednio od właściciela omijasz koszty plus często pośrednicy maja problem z odpowiedzią na pytania w stylu co ze zwierzakami, czy inne jeśli nie zawarto tego w ogłoszeniu. Mam koty, więc oczywiste jest to, że nie ma sensu nawet gadac o mieszkaniu antykocim, a pośrednik często nie był zorientowany. Do tego miałam wrażenie że niektórzy w lokalu byli pierwszy raz gdy przyszłam oglądać i
To może nie jest zbyt popularna opinia, ale według mnie lepiej wynajmować z pomocą pośrednika i ograniczyć kontakt z właścicielem do minimum.
Polecam przejrzeć ogłoszenia na otico.pl - całkiem nowy serwis, ale w większych miastach mają już spory wybór. Zależy gdzie szukasz.