Wpis z mikrobloga

@matixrr Powoli przekonuje się do VAR ale nadal jest dla mnie niejasny. Jest 20 minuta i już mam dwie kontrowersje. Wpis zaraz będzie w gorących więc może jakiś wykopowy "Pan Sławek" rozwieje moje wątpliwości.

W pierwszych minutach Rashford dostał ładną piłkę na wolne pole od Pogby. Gdyby obrońca zrobiłby mu wślizg od tyłu i złamał nogę to dostałby czerwoną kartkę. Czy w tedy sędzia sprawdza VAR. Patrzy, że był spalony i anuluje
  • Odpowiedz
Gdyby obrońca zrobiłby mu wślizg od tyłu i złamał nogę to dostałby czerwoną kartkę. Czy w tedy sędzia sprawdza VAR. Patrzy, że był spalony i anuluje kartkę?


@dzerald: to jest w sumie bardziej ogólne pytanie dotyczące przepisów 'czy rozpatrujemy faule po przerwaniu gry', bo równie dobrze możemy mieć sytuację, w której piłka najpierw opuszcza boisko, a potem jeden zawodnik wjeżdża nakładką w drugiego. I co mamy, aut czy faul?

Wychodzisz sam
  • Odpowiedz
@adibor: Rzut wolny/rzut karny może być zarządzony tylko wtedy gdy piłka jest w grze. Jeżeli przewinienie nastąpiło po tym jak piłka opuściła pole gry to sędzia pokazuje żółtą/czerwoną kartkę i grę wznawia zgodnie z tym jak została przerwana, tj. na przykład wrzutem.
  • Odpowiedz
@dzerald: Jeżeli przewinienie nastąpiło zanim zaistniał spalony to wtedy sędzia dałby rzut wolny za faul + czerwona kartka. Jeżeli przewinienie nastąpiło po zaistnieniu spalonego to sędzia odgwiżdże spalonego i pokaże czerwoną kartkę za wejście wślizgiem.
  • Odpowiedz
@adibor: Chyba nie anuluje kartki, nie wiem co dokladnie jest w przepisach, ale skoro we wczorajszym meczu Ajax - Juventus zagwizdany zostal faul dla Ajaxu i jednoczesnie za ulamek sekundy pozniejszy wslizg kartke dostal inny gracz Ajaxu, to mozliwe ze taka sytuacja zostala przewidziana :p
  • Odpowiedz