Wpis z mikrobloga

@przemyslaw-maczka: Człowieku gdzie ci się te ssd psują? Kup Samsunga albo Intela i będzie służył długie lata.
Nawet na takiego 120GB zmieszczą ci się wszystkie programy i dane poza gierkami co robienie czegokolwiek przyspieszy z 10x.
Nie ma logicznego uzasadnienia dla nie wzięcia ssd bo nawet z gorszym prockiem komp będzie działał szybciej niż z tym i hdd. Tak, nawet programy z hdd będą działać szybciej bo często potrzebują dostępu do
@przemyslaw-maczka:

1. ssd musi być, jeśli nie chcesz więcej ogólnie wydać to bym wziął 1660ti i różnice na ssd wydał, system operacyjny przy starcie ale też przy uruchamianiu czegokolwiek wczytuje tysiące małych plików i sdd przyspieszy wszystko kilkukrotnie
2. osobiście wolałbym wziąć ryzena 5 2600, jeśli podkręcisz to nawet w grach nie ma różnicy, ale w innych zadaniach różnica w wydajności kolosalna i lepsza podstawka na przyszłe zakupy
3. ram koniecznie
@przemyslaw-maczka: SSD obowiązkowo, możesz wrzucić HDD jako drugi dysk na dane, ale różnicą jest kolosalna. Ja brałem ostatnio Samsung 860 Evo 500GB. Do tego pamięci też w dualu jak już tu pisano. Jeżeli chodzi o procesor ja brałem i7-8700 no ale to trochę droższa opcja, a karta MSI 1070 GAMING X 8GB zamiast najtańszych 2060 ze względu na kulturę pracy. Na zasilaczu nie warto oszczędzać, dorzuć 200zł i weź jaki modularny
@przemyslaw-maczka: o kurde panie, SSD to inny świat. Ja po przesiadce ze zwykłego talerza na SSD (gamingowy laptop Alienware) odkryłem, że Windows może się ładować 10 sekund a nie 1.5 minuty. O wydajności w grach i programach graficznych nie wspominam. Dużo RAMu + SSD = komfort.
@przemyslaw-maczka: zaryzykuję twierdzenie, że 5-letni procek z dyskiem SSD to mniejsza mordęga niż nowy i7 z HDD

Jest 2019, ważne rzeczy trzyma się w chmurze, a w 20 gierek na raz i tak nie będziesz grał.

@Jacket: ważne rzeczy backupuje się w chmurze; lub trzyma w chmurze + backupuje na miejscu. Nie bądź naiwny, korporacje pojawiają się i znikają; zmieniają z dnia na dzień ceny i dostępność usług.
Tu taki