Wpis z mikrobloga

@Junpei1948: ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dziwna sprawa. Sprawdzałem z dwóch różnych sieci (uczelniana i w domu), na chromium i na firefox, w obu przypadkach na Linux Mint 18 ale też przez aplikację na Androidzie. Mieszkam w Szwajcarii, czy to możliwe że kraj zablokował ten serwis?
  • Odpowiedz
@4833478: Sprawdziłem teraz na szwajcarskim IP przez VPNa i też normalnie zalogowało.

Spróbuj na jakieś innej przeglądarce bez blokowania reklam czy coś lub pisz do supportu.

Mi jak mega świrowało, to właśnie też ładowało do tego momentu co na twoim obrazku i nic więcej nie dało się zrobić.
Czasami za którymś razem wchodziło normalnie, żeby przez kolejne 2 dni nie działało.

Może mają jakieś problemy, poczekaj parę dni jeśli nie musisz
  • Odpowiedz
@Junpei1948: Wyłączenie adblocków nie pomaga, ale nie dziwię się skoro klient desktopowy i aplikacja na Androida też nie działają. No to będę czekał. Martwi mnie tylko, że nikt nic nigdzie nie pisze i nie narzeka. Na twitterze Mega też żadnych informacji. Nie mam nic super pilnego ale po takiej akcji będę miał różne wersje plików na różnych kompach, z różnymi modyfikacjami i się wszystko posra (zostanie tylko ta wersja, która była
  • Odpowiedz
@4833478: W sumie racja :p

Mi jak nie działało to też szukałem info, a jedyne co znalazłem to jakieś wątki na reddicie z paroma odpowiedziami, że ludzie też tak mieli i samo przeszło.

Najlepiej sobie pliki wrzucać na 2-3 hostingi, żeby w razie czego mieć kopie zapasową.
  • Odpowiedz
@Junpei1948: Polecasz coś konkretnego? Potrzebuję z 20GB iklienta na linuxa. Używam tego do synchronizacji między kompami, nie do udostępniania linków innym. No i wolałbym uniknąć wątpliwej prywatności serwisów jak te z google czy microsoftu.
  • Odpowiedz
@4833478: Darmowy serwis czy płatny?

Z darmowych to ciężko znaleźć coś z 20 gb.

Mediafire jest niezły, ale ma tylko 10gb, można zdobyć dodatkowe GB, ale trzeba podłączyć pod fb czy twittera, zainstalować apkę czy polecać znajomym.

Jest jeszcze workupload czy gofile(niezły serwis, ale na razie beta i nie wiadomo ile postoi) i filescdn.net.

Znam je tylko z for moderskich, więc nie mogę o nich za dużo powiedzieć poza tym, że
  • Odpowiedz
@4833478: Od jakiegoś czasu przeniosłem się z płatnego Dropboxa (100GB) na Amazon Drive, też do 100GB, działa dobrze, też synchronizuje tym dane między komputerami. 12 dolców na rok to kosztuje :) O niebo taniej niż dropbox, nieco taniej niż stawianie samodzielnie OWNCloud gdzieś na chmurce (typu amazon S3). Także polecam ;)
  • Odpowiedz
@4833478: Hmm klienta na linuxa nie sprawdzałem, może faktycznie nie mają. Jeśli chodzi o pliki to bierze wszystko, jak dropbox, sposób działania także podobny. Jest apka która czuwa i sychronizuje pliki na bieżąco.
  • Odpowiedz