Wpis z mikrobloga

Czy nauczyciel ma rację, gdy każe na pamięć się uczyć wszystkich wzorów w szkole średniej? Pisząc to mam na myśli trygonometrię na rozszerzeniu. Jeszcze nie klasa maturalna, więc prawdopodobnie większość wszystkich pozapomina.
Oczywiście na sprawdzianach nie mamy kart maturalnych ze wzorami.

Dodam, że nauczyciel o dobrej renomie.
#pytanie #matematyka #licbaza #techbaza
  • 17
  • Odpowiedz
  • 14
@Renifer60 u nas można korzystać z tablic matematycznych na spr, tak samo jak na maturze. Imo bezsensu się tego uczyć, bo masz to w tablicach
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zerri: żeby szybciej robić zadania ( ͡° ͜ʖ ͡°). U mnie to tak wygląda, że nie mówi się jak powstaje wzór, tylko są one podawane. I od razu do zadań.
  • Odpowiedz
@Vafik Kompletnie bez sensu ryć to na pamięć skoro jest Internet...

@Renifer60 Bardzo średnio, o wiele lepiej byłoby gdyby proponował się bardzo dobrze zaznajomić i pokazać przykłady ich użycia, spróbować na zajęciach je wyprowadzić itd.
  • Odpowiedz
@Renifer60: jeden rabin powie nie, drugi powie tak. Z jednej strony bez sensu, bo masz to w karcie, z drugiej jest szybciej przy rozwiązywaniu zadań, wpadają rozwiązania zadań do głowy bez wertowania karty. Później na studiach w sporej części nie masz już dostępu do karty wzorów i nie jest tak kolorowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Renifer60: kto mówi, że nie trzba się uczyć wzorów na pamięć jest dzbanem. wzorów uczysz się przez robienie zadań, a to że narzekasz że ktoś Ci karze się ich nauczyć na pamięć świadczy tylko o tym, jakim dzbanem jesteś XD maturka na 30% z matematyki i elo zarządzanie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@#!$%@?: mogę być dzbanem ale na pewno nie jestem takim samolubnym typem co musi pokazywać swoją pseudo wyższość w internecie przed nieznajomym. Pytam tylko czy ma to sens. Poza tym w swoim poście nie widzę narzekania, więc nie mam z sobą problemu.

@TheVecior: będę robił zadania to będę kojarzył sposób rozwiązania danego problemu. Dla mnie nie ma sensu wkuwać je na pamięć skoro dopiero zostały one pokazane na lekcji bez robienia
  • Odpowiedz
@Renifer60: rób zadanka z tablicami, żeby szybciej ci się szukało wzorków, przy okazji same wejdą do głowy. U nas nauczyciel nam wręcz kazał pisać sprawdziany z tablicami, żeby oswoić się z nimi i nauczyć się z nich sprawnie korzystać.
  • Odpowiedz