Wpis z mikrobloga

czemu w ramach dbania o środowisko mówi się z reguły o segregacji śmieci i oszczędzaniu np. wody?
czemu nie można wprowadzić coś typu polityki second handów?
na swiecie produkuje się coraz więcej niepotrzebnych produktów, które najnormalniej w świecie się marnują (żywność, ubrania etc.)
dlaczego nie propaguje się kupowania wszystkiego używanego? po co robić nowe auta, skoro jest na swiecie tyle działających? czemu tyle dobrego jedzenia wyrzuca sie do smieci? dlaczego nie można bazowac na uzywanych ubraniach
ciężko mi to ubrać w słowa, ale mam nadzieję, że mnie zrozumiecie
co więcej, jestem strasznie zawiedziony tym co się dzieje w naszym kraju
dlaczego zamiast propagować komunikację miejską tylko zwiększa się cenę biletów co ma odwrotne działanie?
czemu system recyklingu butelek tak naprawdę lezy, dlaczego nie możemy oddawać plastikowych butelek jak to robią na zachodzie?
  • 1
  • Odpowiedz
@huanpablito: bo wiekszość tej całej 'ekologii' to czysty biznes. Np. nowe samochody z nowymi normami z dupy, gdzie zanieczyszczenie z energii włożonej w to, żeby spełniał te normy jest znacznie większe niż byłaby dodatkowa emisja przez cały czas życia takiego samochodu. Żarówki podobnie - koszt (dla środowiska) produkcji i utylizacji takiej nowoczesnej ekożaróweczki energooszczędnej z rtęcią vs dodatkowe zużycie prądu w normalnych żarówkach, itp itd.
Jeżeli czegoś się w gimbazie nauczyłem
  • Odpowiedz