Wpis z mikrobloga

Potrzebuje porady, pare lat nie siedziałem w temacie składania PC a szukam czegoś do około 3500 zł na Intelu z GPU zewnętrznym. Wstępnie coś takiego złożyłem Intel i5-9600/mobo asrock b365m/500W Zalman/8Gb Patriot DDR4 2666/Gigabyte R580 4Gb + SSD 480Gb

Nie jestem zbyt przekonany do tego Asrock i nie wiem co z GPU, czy coś mocniejszego wychacze w podobnej kwocie?

#pcmasterrace
  • 13
@pomocnydobromir: Nie ma co się bać CPU od AMD, Ryzeny są naprawdę udane i nie ma problemów ze sztucznym blokowaniem procesorów na tym samym sockecie co Intel uwielbia. Tutaj CPU bez integry z lekko niższymi taktowaniami, płyta która obsługuje wyżej taktowany RAM którego jest 16 GB i GPU sporo lepsze niż ten Radeon z 4GB VRAMu. Możesz też wziąć RX 580 w wersji 8GB lub RX 590. https://www.x-kom.pl/lista/ow52ng3us
@pomocnydobromir: Z AMD to Ryzen 5 1600x lub jakikolwiek wyższy model zależnie od ceny i do tego najtańsze mobo z 4 slotami na RAM (np. Gigabyte B450M DS3H). A co do GPU to kwestia preferencji i zastosowań, a 4 GB VRAM to zdecydowanie zbyt mało. I dysk faktycznie można zmienić na szybszy na M2 (np. Crucial 500GB M.2 PCIe Gen3 x4 NVMe P1).
@pomocnydobromir: Wybierałbym Intela za sprawą mocnego jednego wątku tj. aplikacje ze słabą obsługą wielu rdzeni będą lepiej działać aniżeli na AMD..
.. lecz w reszcie przypadków szedłbym w stronę czerwonych.
@pomocnydobromir: 9600 z tego co wiem nie wypuścili jeszcze, albo ślepy jestem. Więc jakby 9600K tu wchodzi, a branie procka z K bez chęci podkręcania to pięść się zaciska.

Druga sprawa że 9600k kosztuje #!$%@? 1200pln xDDD Więc reszta zestawu bardzo mocno obrywa, żeby zmieścić się w budżecie.

Słusznie koledzy polecają Ryzena, bo dosłownie za połowę ceny masz procka, który z grami sobie luźno poradzi nawet z mocną kartą graficzną i