Wpis z mikrobloga

#ksiazki

Jestem w trakcie czytania Cienia Wiatru powered by #zafon. Dość poważnie mi się spodobało, na tyle, że chciałbym zapoznać się z całym Cmentarzem Zapomnianych Książek, przy czym jednak może niekoniecznie zaraz od razu, bo jednak lektura dość ciężka i zawiła, trzeba zrobić sobie przerwę na kilka lżejszych rzeczy. Boję się jednak, że jakieś szczegóły z "Cienia Wiatru" mi umkną i nie będę w stanie w pełni zrozumieć kolejnych części po przerwie.

Czy książki z tego cyklu są ze sobą jakoś powiązane? Kolejne to kontynuacje, równoległe historie (te same wydarzenia z innej perspektywy), spin-offy z jakimś drugoplanową postacią z "Cienia Wiatru" w głównej roli, czy może po prostu luźne historie na temat kolejnych książek z Cmentarza?
  • 3
@haes82: Nie wiem jak to jest z całą serią, ale czytałem ostatnio Więźnia nieba i było tak kilka nawiązań do poprzednich tomów, ale mimo mojej ich nieznajomości książkę czytało się bardzo przyjemnie. Sam Zafon podkreślał, że cykl można czytać nie w kolejności chronologicznej.
@haes82: Czytałam po kolei, ale w dużych odstępach czasu i w Więźniu Nieba już nie za bardzo ogarniałam nawiązania. Dlatego Labirynt Duchów czeka aż przeczytam jeszcze raz poprzednie książki.

EDIT: Ogólnie Więzień Nieba wraca do bohaterów z Cienia Wiatru i Labirynt Duchów ma być podobnież rozwiązaniem i zakończeniem wszystkich wątków z poprzednich części.