Wpis z mikrobloga

Siedzę sobie w #pracbaza i nagle dzwoni mój telefon, okazuje się, że to babka z banku. Mam kartę kredytową w city #banki. Mówi, że kontaktuje się z prośbą o wyjaśnienie transakcji, która miała miejsce wczoraj. Już myślałem, że dane karty mi jakoś ukradli.Tymczasem xD: wczoraj robiłem spłatę karty przelewem z mojego konta z #nestbank i jako tytuł przelewu zawsze przejeżdżam parę razy po klawiaturze i wpisują się jakieś losowe słowa. Tak też zrobiłem tym razem - przelewy był na jakieś 25 złotych. Jednym z wylosowanych słów było słowo "Irani". Babka z banku mówi, że mój przelew na spłatę karty został wstrzymany i pyta czy ta płatność ma coś wspólnego z #iran xD. Mówię, że to tylko spłata karty, a ona, że tytuł przelewu wskazuje na coś innego. I dalej ciśnie temat czy mój przelew nie jest związany z sankcjami / towarem / usługą związaną z Iranem. Jakby debile nie widzieli gdzie i za co płacę tą kartą ( ͡° ͜ʖ ͡°). Sprawa została przekazana do działu "sankcji".

I tym sposobem mój przelew z mojego prywatnego konta, no moją prywatną kartę kredytową został objęty sankcjami. Dobrze, że to nie jakaś większa kwota. #citybank oddajcie moje 25 złotych #!$%@?.

#heheszki bo to nawet zabawne
  • 7
@Shajo w sumie, to tak można nieźle strollować wszystkie banki w kraju... Skąd by wzięli tyle ludzi na dzwonienie po klientach... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Shajo: Podziękuj UE, bo to nie wymysł Nest Banku ale obowiązek regulacyjny :)

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/849 z dnia 20 maja 2015 r. w sprawie zapobiegania wykorzystywaniu systemu finansowego do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu