Wpis z mikrobloga

@CyCu1337: Ceny za wizyty u weta posiadając buldoga liczy się w tysiącach. "Naprawisz" jedną rzecz, to zaraz będzie kolejna. Buldogi (mopsy też) mają problem ze skórą (leczenie dożywotnie), alergiami pokarmowymi (konieczność kupowania karm premium), w związku z ich skróconymi drogami oddechowymi mają potem problem z sercem (kolejne leczenie dożywotnie). To nie jest tak, że zrobisz jedną operację i po sprawie.
@CyCu1337: pytanie dlaczego mops? Wbrew pozorom trafiają się zdrowe egzemplarze brahycefaliczne, jednak trafienie na zdrowego psa bez większego obciążenia genetycznego to loteria. Naprawdę trzeba by zrobić porządny rekonesans, a nic nie daje 100% gwarancji. Rasy są już wg kynologów i weterynarzy nie do odratowania niestety.
Zarówno mopsy jak i buldogi to psy tak bardzo neutralne i tak kompletnie nic sobą nie oferujące, że kupowanie ich dla samego wyglądu totalnie mija się
@TheRemedy: ladna psinka :D sam juz kurde nie wiem co robic.Nawet nie wiem na co zwracac uwage przy kupnie psa, bo nigdy nie kupowalem. Mialem od dzieciaka praktyczie jednego psa ktorego na zime musialem uspic:/
@CyCu1337: Jak kupujesz psa to sprawdź jak wygląda ojciec i matka szczeniaka, czy przypadkiem nie mają łychych plam na ciele to może być oznaka nużycy (pasożyt skóry). Przy kupnie mopsa z rodowodem masz prawdopodobieństwo iż szczeniak posiada wade genetyczną, możesz ją nigdy nie zauważyć i być niegroźna dla zdrowia psa a może być tak że szczeniak zdechnie po tygodniu. Polecam zapewnić wysokojakościową karmę np. Acana. Jak chcesz więcej info to pisz
@qwelukasz: Nadal bez pieselka ( ͡° ʖ̯ ͡°) Troche koszta utrzymania buldogow mnie przerazaja czytajac wiele opinii i wliczajac w to rozne zabiegi, wiec nie wiem co wybrac, ostatnio zaczalem sie tez zastanawiac nad Beaglami ale strasznie malo ich w moim regionie, a jak juz sa to dorosle psiaki po 3+ lat :/