Wpis z mikrobloga

"w laboratorium podległemu brytyjskiemu ministerstwu obrony, odkryto ślady substancji używanych do produkcji materiałów wybuchowych, w tym trotylu."

Wiecie z jakich substancji robi się trotyl? Z toluenu, kwasu siarkowego i kwasu azotowego.

A wiecie gdzie jeszcze wykorzystuje się toluen? W barwnikach, tworzywach sztucznych, detergentach, lekach, kosmetykach (farby do włosów, lakiery do paznokci, perfumy) i uwaga: w paliwach lotniczych.

Dokładnie tak: w chwili zderzenia z ziemią Tu-154 miał w zbiornikach 11 ton paliwa Jet-A1 zawierającego toluen, główny składnik trotylu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Śledczym może nie jestem, ale mam pewną hipotezę co do obecności składników paliwa lotniczego na miejscu katastrofy lotniczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz niech publikują cały raport, co dokładnie tam znaleźli i w jakich ilościach.

#smolensk #polityka
  • 13
Zdanie

odkryto ślady substancji używanych do produkcji materiałów wybuchowych, w tym trotylu."

@umowiony_znak_sygnal:
Ty odczytujesz tak:

odkryto ślady substancji używanych do produkcji [...] trotylu.

Tymczasem równoprawna jest interpretacja

odkryto ślady substancji używanych do produkcji materiałów wybuchowych, w tym [odkryto ślady] trotylu.

Tak, trotyl jest zarówno samodzielnym materiałem wybuchowym, jak i substancją używaną do produkcji mieszanek wybuchowych.

toluen, główny składnik trotylu.

Przykro mi, toluen jest jednym z możliwych substratów do produkcji trotylu,
@krzychol66: Dlatego napisałem, żeby opublikowali cały raport, co dokładnie znaleziono i w jakich ilościach. Tego wymagałaby uczciwość, bo teraz jest zabawa w interpretację, jeśli prawdziwa jest moja "odkryto substancje używane do produkcji trotylu", to toluen jak najbardziej się w tej definicji mieści. Kaczyński słyszałem zapowiadał, że nie będą szokowali opinii publicznej.
@umowiony_znak_sygnal: Na razie to masz jakąś formę przecieku z prokuratury bądź ośrodka badawczego, który badał próbki. Nie przypuszczam, żeby prędko pojawiło się coś oficjalnego.
Niemniej, po tym, co wiemy chociażby od Gmyza, należało się spodziewać znalezienia czegoś wybuchowego.
przecież to była bomba termobaryczna jeszcze niedawno xD


@yuim: Bomba termobaryczna również wymaga czegoś, co wybuchając najpierw rozpyli paliwo, a potem je zainicjuje.
Poza tym mówi się ciągle o serii eksplozji. Nie wszystkie eksplozje musiały mieć taki sam charakter.
Dlatego napisałem, żeby opublikowali cały raport, co dokładnie znaleziono i w jakich ilościach. Tego wymagałaby uczciwość, bo teraz jest zabawa w interpretację


@umowiony_znak_sygnal: Oczywiście, że to nie nastąpi. To jest gra w "przeciek do prasy", którego jedynym celem jest podgrzanie tematu i przypomnienie go opinii publicznej, zwłaszcza na pół roku przed wyborami. Nie pokażą nic oficjalnego, ponieważ najprawdopodobniej nadal nic nie mają.