Wpis z mikrobloga

@AniolPanski: będę odbierać podobne mieszkanie za 2-3 miesiące , tyle, że salon z aneksem u mnie ma 30m2 a nie idzie tego sensownie nadal rozplanować. kuchnię ostatecznie robimy na gresie ułożonym na powierzchni 240x240cm a i tak doszedł półwysep żeby była sensowna przestrzeń robocza.

jak nie gotujecie w domu i wystarczy absolutne minimum kuchni to spoko, ale jak gotujecie to nie zmieścicie wystarczająco dużej kuchni żeby zostało wam salonu. ogólnie przez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@AniolPanski: weź do ręki linijkę o kalkulator i policz ile w rzeczywistości maja kanapa, stół z krzesłami i aneks w dużym pokoju. Częsta praktyką deweloperów jest zmniejszanie mebli, żeby pasowały do planu mieszkania, a jak się policz to się okazuje, że kanapa trzyosobowe ma 1,2 m, a prysznic jest 60x60.
Piszę to dlatego, że na 18 metrach zmieścili kuchnię, salon i jadalnię. Jak na moje to trochę mało.
@AniolPanski Meble w pomieszczeniu z aneksem kuchennym po jakimś czasie przejdą zapachem gotowanych potraw, już nie mówiąc o tym, że w "kuchni" zawsze będziesz musiał mieć wszystko w idealnym porządku. Nie zamkniesz sobie po prostu drzwi jak ktoś wiśnie do Ciebie. Wszystko na wierzchu. Może to mnie to przeszkadza, ale jestem człowiekiem "starej daty"

Plus problem dobrze przewietrzyć jak coś mocno podpieczesz
@AniolPanski w tej garderobie to miejsce potrzebne na otwarcie drzwi jest większe niż sama przestrzeń do zagospodarowania. Salon trochę wąski, nie wiem czy nie przewymiarowany (pomniejszone meble na planie). Na szerokość wchodzi stolik dla 4ch osób, ciąg mebli w kuchni i może zostać mało miejsca na pracę kuchenne i jednoczesne przejście salon-korytarz. Drugą łazienka aut i pomieszczenie do wykorzystania na inne cele... może druga garderoba a pierwszą przerobić na schowek?
Mam bardzo, bardzo podobny uklad tylko ze nie ma dodatkowego wc a jest osobna kuchnia (po tej samej stronie co salon) jak ktoś chcial, to burzyl scianke miedzy kuchnia a salonem (my nie chcieliśmy) Moj salon jest krótszy, nie wiem ile swiatla będzie w tym aneksie kuchenym. A, i kierunki świata sa wazne,u mnie okna w sypialni wychodza na polnoc a salon i kuchnia na południe. W lato jest goraco, ale spuszczamy