Wpis z mikrobloga

..............................................................................................................................
Wpis kierowany do mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
Pamiętaj by włączyć powiadomienia o pojawiającym się nowym wpisie!
..............................................................................................................................

Mirabelki i Mirki!

Przypominam, że już w tę środę, z końcem 20 marca, Lotto zamyka sprzedaż następujących zdrapek:
- Rozbij Bank [433]
- Diamentowe 7 [444]

O ile zdrapka "Diamentowe 7" jest już wydrapana do tego stopnia, że możemy w niej wygrać już tylko 700 zł, tak w zdrapce "Rozbij Bank" nadal do wygrania mamy 3 nagrody główne, każda to 150 000 zł! Na obecną chwilę jest to najlepsza zdrapka do zakupu ze wszystkich dostępnych obecnie w sprzedaży.

Trochę o wspomnianej zdrapce "Rozbij Bank".
W zdrapce "Rozbij Bank" walczymy o pozostałe 3 nagrody główne. 2 z nich znajdują się w wersji zielonej, natomiast jedna znajduje się w wersji żółtej.
W wersji zielonej "Rozbij Bank" pozostałe 2 nagrody główne powinny znajdować się w paczkach o numeracji 000 001-040 000. Natomiast w wersji żółtej ostatnia nagroda główna powinna znajdować się w paczkach o numeracji powyżej 140 000.

Jeżeli w Waszej okolicy są paczki z taką numeracją to gorąco polecam ich zakup, w ten sposób będziecie sobie dawać najwyższe szanse na konkretną wygraną.

Pozostałe matematyczne wiadomości dotyczące "Rozbij Bank":
- Cena zdrapki 5 zł.
- Wysokość nagrody głównej 150 000 zł (-10% podatku od wygranej, czyli do ręki będzie to 135 000 zł).
- Szacowany procentowy pozostały nakład losów to 7%, co przekłada się na około 430 588 losów z początkowych 6 000 000.
- Prawdopodobieństwo na wydrapanie nagrody głównej przy zakupie jednej sztuki wynoszą obecnie około 0,0014%.
- Szacowany zwrot wkładu przy wykupie wszystkich sprzyjających losów wynosi -8% (nadal niesprzyjający, ale najlepszy ze wszystkich patrząc na obecną sytuację w "Rankingu Zdrapkowym").

Ostateczny termin zakończenia sprzedaży zdrapki "Rozbij Bank" to 20 marca 2019 r. Oznacza to, że czas na większe zakupy mamy maksymalnie do środy (włącznie!).

Wskazówka dla ludzi ze #slask :
Samemu chciałem kupić większe ilości tej zdrapki więc napisałem maila z prośbą o listę kolektur w których ta zdrapka jest nadal dostępna. Udało mi się uzyskać odpowiedź od kierownika sprzedaży.

Naniosłem uzyskane adresy kolektur na mapę województwa śląskiego i jeżeli mieszkanie w okolicy to zapraszam w odwiedziny do kolektur naniesionych na mapę. Dodatkowo zawarłem informację o szacowanym poziomie losów. Powinno Wam to ułatwić rozmowy z obsługą, która może stwierdzić: "nie ma!".

Link do mapy tutaj:
https://drive.google.com/open?id=1sQZV5Tt35mlSurRdQjn35SYdARSfLPW_&usp=sharing

Jeżeli mieszkacie w innym oddziale Lotto i chcielibyście uzyskać podobną informację to wyślijcie zapytanie na adres email swojego oddziału podając np. Waszą miejscowość w której chcielibyście zakupić losy. Powinniście jeszcze zdążyć z otrzymaniem odpowiedzi. Specjaliści Totalizatora Sportowego przeważnie odpisują w 24h.
Adresy email oddziałów dostępne są na tej stronie: https://www.lotto.pl/kontakt/oddzialy

..............................................................................................................................

Tradycyjnie też raz na jakiś czas odpowiedź na pytanie: Jakie zdrapki obecnie kupować?

- 1 zł -
- Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
W tej cenie w "Arkuszu Zdrapkowym" miejsce 1. zajmuje zdrapka "Joker", ale z uwagi na fakt, że Totalizator Sportowy nie wykazał w tej zdrapce wszystkich wydrapanych do tej pory nagród głównych to mimo swojego pierwszego miejsca odradzam jej zakup. W tej cenie lepiej jednak wziąć sprawdzoną zdrapkę "Multiforsa" w której obecnie do wygrania mamy komplet nagród głównych. W ten sposób niezależnie od tego na jaki przedział w zdrapce się zdecydujemy to mamy mniej więcej identyczne szanse na wydrapanie nagrody głównej. Jeżeli jednak chcielibyście zwiększyć szansę na wygraną w zdrapce za 1 zł to wtedy możecie spróbować swojego szczęścia w zdrapce "Drzewko Szczęścia". Szanse na nagrodę główną są w niej kilkukrotnie wyższe, niestety nagroda główna to tylko 6 000 zł.

- Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
Obecnie w sprzedaży znajduje się tylko jedna zdrapka w cenie 1 zł, która posiada komplet nagród głównych do wydrapania. Jest to zdrapka "Multiforsa" i to właśnie ją polecam do zakupów w tej kategorii. W przypadku wydrapania nagrody głównej możemy liczyć na 25 000 zł. Zdrapka ta jest lubiana ze względu na dosyć często występujące 100 zł. Jest to ewenement w zdrapkach w cenie 1 zł, gdzie przeważnie mamy szansę na drobnicę do 50 zł.

- 2 zł -
- Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
W tej kategorii cenowej "Arkusz Zdrapkowy" pokazuje, że powinniśmy kupować zdrapkę "Deszcz Pieniędzy". W "Deszczu Pieniędzy" możemy liczyć na 40 000 zł, co jest kwotą średnią jeżeli chodzi o wszystkie zdrapki za 2 zł, ale zdrapka ta nadrabia szansami na tę nagrodę główną i łatwością wyznaczania interesujących nas gorących przedziałów. Zdrapka "Deszcz Pieniędzy" występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskiej, oraz żółtej, z czego w obecnej chwili lepiej jest kupować wersję żółtą, gdyż tam do wygrania pozostało więcej nagród głównych.

- Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
Jeżeli zadowoli nas 500 zł to polecam zdrapkę "500 od ręki" gdzie mamy obecnie około 0,0475% szansy na wydrapanie 500 zł przy zakupie jednej sztuki. Jeżeli jednak jesteśmy zainteresowani zdecydowanie większymi pieniędzmi to odradzam zakup zdrapek za 2 zł. Każda zdrapka dostępna w sprzedaży jest już troszkę przebrana i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy brać losy pozbawione jakichkolwiek szans na wydrapanie nagrody głównej. Jeżeli jednak uwielbicie zdrapki w cenie 2 zł, to poczekajcie do czwartku, 21 marca. Właśnie wtedy do sprzedaży wejdzie kompletna nowość w ofercie Lotto, zdrapka "Czarny Koń", a wraz z nią komplet 14 nagród głównych, każda o wartości 50 000 zł!

- 3 zł -
- Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
W tej kategorii cenowej polecam zakup zdrapki "Szczęśliwe Linie". W zdrapce "Szczęśliwe Linie" nagroda główna to "tylko" 36 000 zł. Ale nagród głównych jest jeszcze stosunkowo dużo, dzięki czemu łatwiej powinno się je trafić, nasze szanse wynoszą w niej obecnie około 0,0015% przy zakupie 1 sztuki. Zdrapkę "Szczęśliwe Linie" polecam osobom, które lubią sobie dłużej podrapać. Dzięki szukaniu konkretnych symboli zabawy jest znacznie więcej niż przy innych zdrapkach, których główną ideą jest szukanie liczb.

- Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
Odradzam zakup zdrapek za 3 zł. Każda zdrapka dostępna w sprzedaży jest już troszkę przebrana i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy brać losy pozbawione jakichkolwiek szans na wydrapanie nagrody głównej. Na razie nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie wyjdzie interesująca zdrapka ze wszystkimi dostępnymi nagrodami głównymi w tej cenie.

- 5 zł -
- Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
W tej kategorii cenowej miejsce pierwsze przejęła zdrapka "Rozbij Bank". Zdrapka nie cieszy się dużą popularnością, posiada oklepany schemat "znajdź swoją liczbę wśród wygrywających liczb", zielona wersja kolorystyczna jest dodatkowo trochę mdła. Jednak nieubłagana matematyka wskazuje, że spośród wszystkich zdrapek w cenie 5 zł to ona powinna nas interesować najbardziej. Ta zdrapka oferuje najwyższe szanse na wydrapanie nagrody głównej ze wszystkich zdrapek w tej cenie, przebijając dodatkowo zdrapkę "Kocham Zdrapki", która charakteryzuje się dużą ilością drobnych nagród głównych.

- Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
Do sprzedaży weszła ostatnio zdrapka "Kocham Zdrapki". Zdrapka wyróżnia się tym, że jest tam dużo nagród w wysokości 20 000 zł. I jest to kwota maksymalna jaką możemy w niej wygrać. Jest to niewiele jeżeli porównamy to do innych, topowych, zdrapek w cenie 5 zł, ale z uwagi, na fakt, że tych głównych nagród jest tak dużo to w obecnej sytuacji to ją polecam. Obecnie nadal pozostałe 54 sztuk czeka na wydrapanie.

- 10 zł -
- Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
Obecnie na podium w tej kategorii cenowej znajduje się zdrapka "Mega Pensja", która wyprzedziła znajdującą się wcześniej na tym miejscu zdrapkę "Świąteczny Kalendarz". Zdrapka ta oferuje główną wygraną o wartości aż 550 000 zł. Zdrapka "Mega Pensja" od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, co widać po pozostałym nakładzie. Aż 70% nakładu zostało już wyprzedane, a mimo to dalej 1 z 2 początkowych nagród głównych jest dalej do wydrapania. Obecne szanse na nagrodę główną przy zakupie jednej sztuki wynoszą w zdrapce "Mega Pensja" 0,0002%. Nie jest to najwyższy wynik w tej kategorii cenowej i jest on wyprzedany przez "Świąteczny Kalendarz" oraz "Krzyżówkę XXL", ale obie te zdrapki oferują kolejno 150 000 zł oraz 200 000 zł, co nie jest nawet połową nagrody oferowanej w "Mega Pensji".

- Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
Polecam zakup zdrapki "Góra Kasy". Pomimo sporego już wyprzedania sięgającegoponad 40% w "Górze Kasy" dalej wszystkie 2 z 2 nagród głównych są do wygrania. W przypadku wydrapania nagrody głównej możemy liczyć na porządne 500 000 zł. Zdrapka "Góra Kasy" dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz zielonej, obie uważam za mdłe i źle wyglądające, ale mimo to wszystko wskazuje na to, że zdrapka odniosła sukces bo sprzedaje się naprawdę dobrze.

- 20 zł -
- Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
Najlepszym zakupem w tej cenie będzie zdrapka "Szybki Milion" w kolorze pomarańczowym. W tym kolorze znajduje się ostatnia główna wygrana o wartości 1 000 000 zł. W sprzedaży dostępna jest także wersja zielona "Szybkiego Miliona", ale tam już możecie liczyć najwyżej jedynie na 50 000 zł. Zdrapka ta pomimo swojej ceny zaczyna robić się interesująca. Zostało wyprzedane już prawie ponad 80% początkowego nakładu a dalej nagroda główna czeka na osobę, która ją wydrapie. W ogólnym "Arkuszu Zdrapkowym" zdrapka "Szybki Milion" zajmuje miejsce 4 z 46 co oznacza, że czasem lepiej kupić jedną droższą zdrapkę niż np. 20 zdrapek za 1 zł.

- Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
Niestety w sprzedaży nie ma obecnie zdrapki w cenie 20 zł z kompletem wszystkich nagród głównych. Na rynku są obecnie dostępne 4 rodzaje zdrapek w cenie 20 zł, i tylko 2 z nich posiadają po 1 pozostałej nagrodzie głównej do wydrapania, są to: "Szybki Milion" w wersji pomarańczowej, oraz "Mój Pierwszy Milion" w wersji zielonej. Na obecną chwilę nie zapowiada się wprowadzenie nowej zdrapki po 20 zł do sprzedaży.

- 30 zł -
W tej kategorii cenowej mamy tylko zdrapkę "Wielka Zdrapka 777", ale odradzam jej zakup ponieważ wszystkie nagrody główne zostały w niej już wydrapane i możemy w niej wydrapać maksymalnie 50 000 zł. Musimy czekać aż Lotto zdecyduje się wydać w tej cenie coś nowego, ale najprawdopodobniej nie stanie się to w tym roku (i tak, piszę o 2019!). Sprzedaż tej zdrapki mocno się zatrzymała kiedy ludzie dowiedzieli się, że nie mają już szans na 2 000 000 zł.
Jeżeli mimo to kusi Was duża ilość nagród po 1 000 zł to uważajcie żeby szybko nie wtopić dużej kasy. Przeważnie na 10 losów wygrane są 3 w konfiguracji 30 + 30 + 60 zł (łącznie 120 zł), 60 + 60 + 30 zł (łącznie 150 zł) lub 30 + 30 + 100 zł (łącznie 160 zł), dlatego przy kupnie losów warto pilnować rozkładu nagród. Jeżeli wydrapiemy 100 zł, to w danej paczce losów próżno będzie szukać 60 zł (i odwrotnie!). Oczywiście fakt ten nie oznacza, że nie trafimy poza gwarantowanymi 100 czy 60 zł czegoś naprawdę grubego.

- 50 zł -
Tutaj również nie mamy dużego wyboru bo do dyspozycji mamy obecnie pakiety "Super Prezent" oraz "Czas na Prezent". Pakiety te zawierają 10 zdrapek po 5 zł i oficjalnie można je kupić tylko w całości. Nieoficjalnie spotkałem się z tym, że pakiet jest otwierany a zdrapki sprzedawane oddzielnie po 1 sztuce. W pakiecie tym minimalny zwrot z całego pakietu to 15 zł. Pakiet jest dobry dla ludzi którzy chcą mieć jakąś gwarancję chociażby niskiej wygranej, bo kupując 10 innych zdrapek za 5 zł możemy trafić 10 losów pustych a w tym pakiecie zawsze chociaż to 15 zł się zwróci.
Jeżeli stoicie przed wyborem pakietu, to koniecznie decydujcie się na pakiet "Super Prezent", w nim nadal macie szansę na 250 000 zł. Kupując pakiet "Czas na Prezent" pozbawiacie się szansy na 250 000 zł gdyż w tym pakiecie takich nagród już nie ma!

..............................................................................................................................

Koniec wpisu na dzisiaj. Wszystkim życzę powodzenia i pamiętajcie by pochwalić się ciekawymi wydrapanymi nagrodami :)

Pamiętajcie, że prowadzony jest także "Arkusz Zdrapkowy" dostępny dla Was online pod tym linkiem:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/16IsFhGzSfBV8dAmTDYVNnvTFFicYuXyZkvbNdKgI2Os

#wykopskubietotalizatora
Nutaharion - ...........................................................................

źródło: comment_Ll9ovNapYBPFKgEj1fCmLrwfgQJvrSuL.jpg

Pobierz
  • 17
@Nutaharion: mam pytanie. Gdy chce kupic zdrapke ktora powinna byc dostepna do dnia X to mogą ją odesłać przed tym dniem? Ostatnio miałam taka syt. babeczka powiedziała ze juz spakowała do odesłania mimo ze było jeszcze kilka dni gdzie powinna być dostępna.
@Anaxa: zgodnie z zasadami sprzedaży, przedstawiciele handlowi TS nie powinni zbierać zdrapek wcześniej niż po dniu zakończenia sprzedaży.

Czasami problemy powoduje samo kierownictwo zdrapek, określają oni termin zakończenia sprzedaży na termin X, ale po tygodniu stwierdzają, że przedłużą sprzedaż jeszcze o tydzień/dwa. Niestety informacja już pójdzie dalej i sprzedawcy pochowają zdrapki pod ladę i będą czekać aż przyjedzie przedstawiciel po ich odbiór.

Miałem sytuację, że zdrapki do zwrotu były już policzone
@Nutaharion: stwierdziła ze juz nie ma, gdy powiedziałam ze powinny byc do dnia X zmieszała sie i zmieniła na to że ma je naszykowane do odesłania. Złośliwa nie jestem i szanuje innych prace wiec sie nie czepiałam acz wydaje mi sie ze jakieś zasady powinny być zwłaszcza gdy w puli są jeszcze największe wygrane.
@Nutaharion: Tak z ciekawości - skoro sprzedaż tej zdrapki kończy się dziś to czy ewentualny zwycięzca może zgłosić się po nagrodę po kilku dniach? Kiedyś tak miałem, że kupiłem zdrapkę w której wygrałem chyba 5zł oddałem ją po tygodniu, a kobieta w kolekturze mówi mi, że nie ma kasy bo już sprzedaż zdrapki zakończona :/