Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Co myślicie o bezpieczeństwie w państwie na temat broni?
Dziś ze szwagrem rozmawialiśmy o broni, czy powinno być jej więcej(większy dostęp dla cywili)? Czy mniej/tyle co jest? On woli zostać przy tym co jest teraz w Polsce, podając argumentu, że za oceanem jest gorzej z bezpieczenstwem, a w szkołach co kilka miesięcy jakiś dzieciak wyskakuje z bronią,l. Co u nas nic takiego nie ma miejsca.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
#bron #bezpieczenstwo #polska
  • 13
@ArtiIOMI:
Nawet nie szukałeś, prawda?
Bo byś nie przeoczył toczonej właśnie obok dyskusji:
https://www.wykop.pl/wpis/39739197/no-prosze-nowa-zelandia-z-rigczem-ciekawe-czy-pojd/

Te dyskusje tu wracają po każdej większej strzelaninie.
I zazwyczaj wyglądają tak samo:
Przeciwnicy broni okopują się na stanowisku, że broń to zło i należy zakazać, to nie będzie broni więc i strzelanin (a w innych wątkach twierdzą, że jak się zakaże aborcji to nic nie da, bo i tak będą nielegalne, ale nie widzą w tym
@ArtiIOMI:
Powiem tak -- Polska leży w dość niespokojnym miejscu. Sąsiad na wschodzie się zbroi i nie ukrywa imperialnych zamiarów.
Sąsiad z zachodu, niby nasz sojusznik militarny jest -- ma zapaść w armii i robi biznesy z tym ze wschodu.
A tymczasem Polacy nie mają broni, nie umieją się nią posługiwać, boją się w ogóle na nią patrzeć, zdaje im się, że broń cały czas kogoś zabija (sama rzecz jasna, bo
Jeżeli już coś takiego było to bardzo bym prosił o jakieś linki, chętnie poczytam.

@ArtiIOMI: bo nic nie szukałeś. Połowa ludzi na tagu #bron ma w domach tony złomu. Ja mam kałasznikowa, AR-15, sztucer, krótką strzelbę i pistolet na pozwolenie sportowe. Zrobiłem je za niecałe 1600 zł i zajęło mi to kilka miesięcy bez większych trudności. Jak ktoś w Polsce chce posiadać broń to osiągnie to bez problemu, a marudzą na
Pobierz AloneShooter - > Jeżeli już coś takiego było to bardzo bym prosił o jakieś linki, chę...
źródło: comment_EOgnfpW9JL2nbtmR8myNKEIymK3E3zse.jpg
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ArtiIOMI:

Jak się to ma z bezpieczeństwem

Statystyka broń policja -> wpisz te frazy w google.

Dlaczego u nas nie ma ataku na szkoły?

Bo przegrywy mogą się wyżalić na wypoku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak to wygląda w innych państwach, które mają łatwy dostęp?

Znowu odsyłam do google, gun violence by country i porównanie państw na Wiki albo statystyki z USA, gdzie przesstawione jest ilość morderstw
@ArtiIOMI: a słyszałeś o atakach w Finlandii, Czechach, Szwajcarii, Niemczech czy Szwecji? To nie dostęp do broni jest przyczyną ataków w USA, a nierówności społeczne. Co ciekawe w Stanach przyszli terroryści często wysyłali wyraźne sygnały, że chcą dokonać takiego morderstwa i wystarczyłoby gdyby ktoś w odpowiednim czasie zwrócił uwagę "hej z tym gościem jest coś nie w porządku, nikt normalny nie pisze publicznie o chęci mordowania".

Z agencją kontaktował się wówczas