Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy wy wszyscy faktycznie az tyle zarabiacie? Co nie czytam to kazdy min 10k. Dookola tez wszedzie widze jak ludzie buduja domy, kupuja mieszkania. Skad ludzie maja tyle hajsu? Ja zarabiam 4 tys w wieku 28 lat i nie zanosi sie na zmiany. Mieszkam w miescie 100 tys. Swoja prace lubie, pracuje w transporcie, w swoim zawodzie. Ale czuje sie jak nieudacznik życiowy jak widze jak zyja inni. Do tego rozowa mi ciagle wypomina ze malo zarabiam. Nie wprost ale caly czas jakies przytyki, jej kolega wyjechal do Norwegii i oszczedza 7 tys miesiecznie, kolezanka sie buduje, maz kolezanki to firme zalozyl. Sama pracuje w sieciowce za najnizsza i wszystkie jej kolezanki podobnie, najnizsza krajowa a facet zarabia. Wiadomo dziwne zeby bylo odwrotnie i nic nie mowie na to bo ciaza itd i i tak facet musi utrzymac rodzine. Rozowa caly czas suszy glowe o przyszlosc, kupno mieszkania, kredyt bylby tylko na mnie bo jej dochod nie jest na tyle staly, a za 4 tys miesiecznie to dostane moze ze 150 tys kredytu max na 30 lat a za to nie kupie nawet kawalerki, nie wspominajac o remoncie. Odlozone mam 50 tys. Zeby myslec o kredycie chcialbym jeszcze popracowac z 4 lata i wtedy moze bym dal rade juz kupic jakies male mieszkanie. Rozowa jak to uslyszala to trzasnela drzwiami tylko i juz nic nawet potem nie komentowala. Jest w moim wieku i wiem ze chcialaby juz wyjsc za maz, miec dzieci. Jestesmy razem 2 lata i gadalismy o slubie, ja to widze jako skromna uroczystosc, byle jak najtaniej, ona nawet nie chce slyszec o tym i musi byc wesele normalne. Jej ojciec jak uslyszal o moim pomysle to mu prawie piana z pyska poleciala i powiedzial ze wesele musi byc i ze corka ma zapisana dzialke i zebysmy to sprzedali i potraktowali jak prezent. Dzialka na kompletnym #!$%@?, nikt tego nie kupi, wokol dzialki powystawiane juz kilka lat i nie ma chetnych. Na pomoc rodzicow jakakolwiek nie ma co liczyc bo sami nie maja.
Zaczynam juz rozwazac wyjazd za granice, pracowalem swego czasu na wykonczeniach i moglbym odlozyc dwa razy tyle co tutaj. Ale z drugiej strony jak zrobie sobie taka kilkuletnia przerwe w zawodzie to bede skonczony na rynku pracy. Na programowaniu sie nie znam.
#praca #przegryw #zalesie #emigracja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 162
@AnonimoweMirkoWyznania: No zarabiam nieźle ale wiesz co? Moja różowa była już przy mnie jak zarabiałem mniej od Ciebie i jej to nie przeszkadzało, ona w ogóle nie patrzyła za zarobki, tak więc jeśli Twoja dziewczyna zarabia mało to sama nie powinna strzelać fochów tylko uczyć się lub zdobywać w inny sposób kwalifikacje które umożliwią jej zdobycie lepszej pracy i lepszych zarobków bo co to za życie robiąc w jakichś sieciówkach (to
@Sensei_Aligator to chyba raczej Ci się pomyliło coś xd ludzie mający 2300 to bieda i życie z miesiąca na miesiąc. Mieszkanie jeśli ktoś im w ogóle da kredyt to chyba raty na 40 lat. Większość takich ludzi w ogóle nie stać na kredyt i wynajmują u Janusza kawalerkę w piwnicy i tak żyją za resztę to im zostanie. A ślub to chyba rodzice tylko mogą sponsorować, bo z takimi zarobkami to śmiech
@AnonimoweMirkoWyznania: Po pierwsze nie zarabiasz mało, po drugie w życiu nie chodzi o to żeby się zaharować na śmierć. Chcesz żeby przez najbliższe lata Twoje życie wyglądało tak, że wracasz zmęczony z pracy której nie cierpisz daleko od rodziny i znajomych? Według mnie posiadanie pracy, którą się lubi to duże szczęście zwłaszcza jak nie wykonuje się jej za minimalną. Pogadaj z różową na spokojnie, niech i ona da coś od siebie.
@AnonimoweMirkoWyznania:
1. porownywalny wiek do Ciebie, porownywalne zarobki. Z tymi oficjalnymi zarobkami co ludzie pisza na wykopie jest troche jak z zarobkami po studiach - pomijajac juz tych co zawyzaja, jak komus sie nie udalo jest duzo mniejsza szansa ze sie pochwali.
2. bardzo powaznie zastanow sie czy chcesz byc z dziewczyna co dziala wedlug algorytmu "DAJ" + "POWINIENES". Baaaaardzo powaznie.

Nastepnym razem jak bedzie miala jakies waty wylicz jej ile