Wpis z mikrobloga

Czy kupno motocykla przed zrobieniem prawka ma sens?

Mam niewielkie doświadczenie na 50 i 125, wiem z czym to się je. Za tydzień zaczynam kurs na kat A.

Zastanawiam się nad zakupem mt07. Nie jestem w stanie oszacować co będzie mi się podobało w przyszłości. Mtek wydaje się być najbardziej uniwersalny pod moje potrzeby - dojazdy do pracy w mieście, małe wycieczki, może lekko po torze.

Ofert jest sporo. Jak to jest, czy w środku sezonu, w maju będzie ich podobna ilość? Czy lepiej kupić moto już teraz?

Jak znaleźć kogoś kto pomoże i sprawdzi motocykl przed zakupem w #krakow ?

#motocykle #yamaha #mt07
  • 26
@elderflower generalnie więcej ludzi wystawia wiosną, bo kupujący mają większe ciśnienie i łatwiej sprzedać. Utarł się też mit, że wiosną motocykle są droższe, a jesienią tańsze. Z moich obserwacji niekoniecznie jest to prawdą. Z 6 motocykli tylko jeden kupowałem wiosną.
Jak chcesz namiar na mechanika, z którym zrobisz oględziny to napisz na PW.
sezonu, w maju będzie ich podobna ilość? Czy lepiej kupić moto już teraz?


@Norbiss: chyba że spowoduje wypadek/stłuczkę wtedy regres z ubezpieczalni ;]
@elderflower: ceny MT07 dziwnie poszybowały w górę. Może ofert teraz będzie więcej, ale ceny są mocno zawyżone. Nie wiem jak będzie np. w czerwcu. Wg mnie (jeśli będzie podobnie jak w zeszłym roku) to najlepiej kupować we wrześniu/październiku.
@elderflower: jak nie jesteś przesądny to kupuj :D

ja nie kupowałem bo wszyscy znajomi co kupili przed zdaniem czy to auto czy motocykl to #!$%@? za pierwszym razem :)

i zdałem za 1 :P
@elderflower Ja swój kupiłem w lutym i czeka sobie w garażu na cieplejsze dni a w tym czasie dobrałem sobie ubrania i wymieniłem olej itp. To że ceny spadają poza sezonem to mit.