Wpis z mikrobloga

Chciałbym się podzielić moją historią z łuszczycą kolega z forum mi podrzucił pomysł że ktoś może będzie szukał pomocy - mam nadzieję że się komuś przyda.

Trochę tego dużo ale nie dało się krócej :p
Jak by ktoś chciał o coś zapytać albo coś jest nie jasne to śmiało.. Chętnie pomogę :)
Mam nadzieje ze niczego nie pominąłem.

Moja przygoda z łuszczycą, a także z atopowym zapaleniem skóry (dziewczyna ma, tak dobrana z nas para haha) zaczęła się jakieś 2 lata temu. Poznałem dziewczynę która miała azs. Mi łuszczyca pojawiła sie jakieś 2 lata temu. Na początku nawet nie wiedziałem że coś takiego mam bo lekarz pierwszego kontaktu zobaczył moje zmiany na skórze którymi się w ogóle nie przejmowałem więc zalecił wizytę u dermatologa. No i co? - zarejestrowałem się na wizytę u dermatologa i z urzędu - babka nic mi nie powiedziała oprócz tego że mam przewalone i dała mi sterydy. W skrócie to w moim przypadku było tak, że gdy zapytałem pierwsze jednego dermatologa potem drugiego o jakąś dietę, cokolwiek innego niż sterydy,
żeby jakoś pozbyć się łuszczycy to odpowiadali, że ogólnie to niby jest dieta śródziemnomorska, ale to tak nie do końca i ze to tak nie działa i że oni sami nie interesują się takimi rzeczami i ogólnie to po prostu gówno wiedzieli i miałem wrażenie jakby chcieli się mnie szybko pozbyć dając mi coraz to mocniejsze sterydy i mając nadzieje ze mi się poprawi i nie wrócę. Ogólnie to moim zdaniem i zdaniem wielu ludzi dermatolodzy celowo, albo nie świadomie leczą tylko objawy łuszczycy i innych takich dolegliwości - zmiany na skórze (zewnętrznie) a problem leży wewnątrz.
W dniu wizyty u pierwszego dermatologa miałem nie duże zmiany w okolicy kolan i łokci jak to się zaczyna w łuszczycy :) Po sterydach to znikało ale co z tego skoro po paru dniach wywalało znowu ale podwójnie.. :/ Wtedy koło się zataczało. Smarując się sterydami tak naprawdę pogarszałem to wszystko. Poza tym, wiecie jaka to porażka? W sumie jeśli to czytasz i masz łuszczyce to pewnie wiesz.. Do rzeczy: całe ciało smarować przynajmniej 2 razy dziennie, zasypiać w łóżku całym z maści, czuć ten dyskomfort.. no ogólnie ciężka sprawa dodatkowo te łuski wszędzie, wzrok ludzi np. na łuski na włosach: że łupież, że się nie myje.. To trochę przykre ;)

Na początku długie rękawy, bo co znajomi powiedzą itd. a to się zaczęło tak nagle.. Nie wychodziłem z domu. Ale do czasu, w końcu miałem już to w dupie co inni myślą ale czułem się gorszy. Tutaj wsparcie innej/innych osób jest ważne :) Moja dziewczyna zresztą podobnie. Chodziła do dermatologa podobno najlepszego w polsce i co? Sterydy, sterydy no i nic więcej, może jakieś lampy, naświetlenia ale to przynajmniej dla nas było nieskuteczne.
Mówili że to nie uleczalne choroby. Gdy zapytałem o dietę cokolwiek innego to nic.

Wreszcie któregoś dnia dziewczyna zdecydowała się na wizytę u takiej pewnej Pani którą polecali znajomi. Mówili że nie znają przypadku że ktoś do niej poszedł i po dokładnym robieniu tego co kazała nie został wyleczony. Głównie dużo osób uważa takie badania za bujdę na kołach - trzymasz kawałek metalu w ręce który jest połączony kabelkiem do urządzenia który za pomocą jakiś impulsów analizuje ci cały skład ciała. Jak mówiłem o tym siostrze, albo bliskim to mnie wyśmiali że jestem głupi, że wiadomo że oszustwo. No i dziewczyna się zdecydowała ale trochę nie była przekonana, a dlaczego? Pierwsza wizyta to był koszt bodajże 200/300 zł, dodatkowo później leczenie naturalnymi suplementami które miesięcznie kosztowały ją jakieś 1000 zł i życie według diety i zaleceń. No ale w końcu coś trzeba było zadziałać, spróbować innej drogi. Po pierwszej wizycie miała ciekawe odczucia, bo rzeczywiście niby badanie bujda a wszystko co jej dolegało do tej pory babka jej wyśpiewała.

Myśleliśmy wtedy że albo miała #!$%@? szczęście albo to jakaś wróżka bo moja dziewczyna nic jej nie wspominała a np. ta jej nagle mówi że prawdopodobnie moja dziewczyna ma problem z kolanem bo wyszło jej z badania że coś z nim jest nie tak - a rzeczywiście od paru lat moją dziewczynę bolało kolano solidnie po wysiłku że musiała robić okłady :D Nie utykała ani nic więc skąd doktorka mogła wiedzieć.. No i ogólnie to historii mojej dziewczyny nie będę opisywał, ale stosując zalecenia wszystko jej zeszło :)

Skoro mojej dziewczynie pomogło to też się zdecydowałem. Poszedłem na wizytę i Pani mi mówi, że głównie to, w jakim stanie jest moja wątroba i jelita mówi moja skóra. Czyli ogólnie to mam w złym stanie wątrobę, jelita, przerośniętą candidę, za mało kwaśny żołądek i takie tam. Pani mi nagle śpiewa, że mam niewyleczone zapalnie pęcherza i myślę sobie co do chu... - to prawda mam nie wyleczone a nie wspominałem o tym. No w przypadku tamtego kolana to mogła strzelać ale kurna.. zapalenie pęcherza? :D No sory nikt mi w majty tam nie zaglądał :D Bardzo ciekawe doświadczenie i myślę że to jednak nie bujda to badanie. I w skrócie to dostałem dietę według grupy krwi, masę jakiś suplementów naturalnych i oczyszczanie wątroby według dr Huldy Clark <- trochę wygląda strasznie ale warto poczytać. Wykupiłem suple, stosowałem się do zaleceń np. piłem wodę z wit c codziennie, rano na czczo siemie lniane. Najważniejszym zadaniem było jeść zgodnie z grupą krwi i robić oczyszczanie.

Odstawiłem całkowicie cukier w każdej postaci oprócz owoców, alkohol (jak ktoś chce taki plakat jakie rzeczy można jeść co do gr krwi to mogę podesłać), zacząłem się więcej ruszać - szczególnie żeby zeszło z nóg bo im niżej tym szło u mnie gorzej. Zrobiłem 8x oczyszczanie wątroby wymienione wyżej, zacząłem trochę biegać żeby krew krążyła szybko. Efekt? Po zaczęciu stosowania się do zaleceń wywaliło mnie jeszcze bardziej o czym zostałem uprzedzony przez panią doktor. Mówiła że tak będzie bo organizm będzie się oczyszczać i te toksyny które będą się uwalniać nasilą mi łuszczycę. Ale gdy stosowałem się 2/3 miesiące wszystko zaczęło znikać. Kolejna wizyta i mniej suplementów, duża poprawa skóry, samopoczucia i wyników badania aż po 4 msc zostałem całkowicie uwolniony od łuszczycy.
Dodatkowo jeden suplement jem do dzisiaj a wiecie dlaczego? Bo w przypadku gdy czuje ze mnie coś nabiera na chorobę jem go i nie choruje :)
Autentycznie, wiem jak to brzmi ale to prawda :D U lekarza nie byłem już rok a wcześniej często chorowałem i wizyta raz na 2/3 msc to była formalność ;p

Ogólnie to nie jem też żadnych leków bo to sama chemia zresztą nie potrzebuje :) Co wam jeszcze mogę powiedzieć.. Polecam przejść na stronę taką jak ja. Jak się zastosuje do tej diety to później ciężko nawet żebyś zachorował (niektórzy mogą być tak średnio zadowoleni bo na l4 się ciężej dostać :D). Jak chcesz to się da bo wiem po sobie. Choć teraz nie trzymam za bardzo tej diety, jem co chce (oczywiście dalej bez fastfoodów, mąki pszennej itp), czasami się napije alko to łuszczyca nie wraca. Warto było przebrnąć przez to żeby teraz się nie martwić zmianami na skórze choć ta dieta nie jest jakimś ciężarem bo dużo rzeczy można jeść. Nawet jak by próbowała wracać przez moje aktualne jedzenie to wiem ze wystarczy wrócić do diety i ona zniknie :p

Jak zapytacie czemu nie jem dokładnie zgodnie z dietą - bo to trochę uciążliwe, szczególnie przy braku czasu bo na mieście raczej nie zjesz, u kogoś też raczej nie.. teraz przed maturą sobie z tym zluzowałem bo to lipa np. idziesz do dziewczyny do domu na kolacje a tu nagle są rzeczy których nie możesz jeść :) Jestem zdania że albo na 100% albo wcale więc prawdopodobnie wtedy gdy się leczyłem nie zjadłbym nic gdybym nie mógł.
Z tego co jeszcze mówiła to grupa B i 0 jest najsilniejsza więc jak masz taką to się ciesz - szybciej się wyleczysz i możesz jeść dużo białka i tłuszczu ;p

Ogólnie to myślę że koniec końców każdemu dolega coś innego i warto iść na takie badanie żeby się dowiedzieć co nie co o swoim ciele. Ta Pani u której byłem ma pacjentów na całym świecie ;p Tak na prawdę można dyskutować czy to badanie jest warte świeczki, czy to może nie te zalecenia mnie wyleczyły tylko nastawienie mózgu że to mi pomoże? Nie wiem i nawet nie chce o tym dyskutować. Wiem jedno, że dermatolodzy tylko pogorszyli sprawę a ta Pani mnie wyleczyła, po prostu. Kumpel miał zadyszkę, ból w klatce i zmęczenie nawet bez wysiłku w wieku 20 lat i też poleciłem mu iść na to badanie bo kardiolog nic inni specjaliści nic. Przecież pan tylko zmyśla bo wszystko jest dobrze.. Ale jak jest dobrze skoro się źle czuje.. Ale badania są dobrze więc jest dobrze :')

Koniec końców poszedł do tej Pani doktor, stosował się do zaleceń i przeszedł na moją stronę a wcześniej się z tego śmiał. Efekt? Zdrowy jak ryba po 2 msc i wrócił do piłki i na silke :D
Teściowa podobnie z innym problemem.

Bardzo pomaga też mydło z błotem z morza martwego dla mnie najlepsze ze strony powrotdonatury.eu ale to jako dodatek, wiadomo. Byłem też na kąpielach siarczkowych itd ale jakoś specjalnie nie pomagały.

Jak byś chciał poczytać o tym badaniu i wejść na te stronkę która opisuje to wszystko to dajcie znać pw - podeślę.

#luszczyca
#psoriasis
#choroby
#skora
  • 19
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@turbol: ja mam azs i łzs i też dostałam tylko sterydy xD ogólnie to może jestem zbyt sceptyczna, ale nie wiem, czy typiara nie leci w #!$%@?, bo picie na czczo wit c. czy siemienia lnianego ogólnie jest zdrowie i poprawia kondycje (np samo siemię jest super nawilżaczem). wszystko to co powiedziała można wziąć po prostu na zdrowy rozsądek. chodzi mi o to, że medycyna naturalna działa, ale branie za to
@papryka_amorki: To tylko 2 najmniej istotne rzeczy z całej kuracji ;p
Poza tym niektóre suplementy to też witaminy które jakbyś kupowała w aptece to byś zapłaciła tyle samo, bo dobrej jakości witaminy kosztują dużo
@turbol: Tak, w punktach, bo pewnie gro nie przeczyta.
Ale ja powiem tak: musiałbym zacząć pić, żeby odstawić alkohol, próba odstawienia pszennego pieczywa skończyła się 4 wizytami u lekarza w tym 1 SOR oraz zanegowanie diety przez proktologa (i też 1 SOR)... W zasadzie mam obecnie dwie diety, które w 80% się wykluczają.
Cukru w postaci dodatku starcza mi kilogram na kilka lat (serio). Wszystkie wyniki chemii w normie.
Soli do
@Dzyszla: Nie jest z Jaworzna :) IMO kto będzie chciał to przeczyta.
Ja się nie znam na tyle żeby Ci powiedzieć dlaczego tak się działo u Ciebie. Musiałbyś przyjść ze swoim konkretnym przypadkiem. Ja tylko opisałem mój przypadek i dziewczyny i kolegi i .. :)
To tylko sugeruje że to działa. Może jesteśmy z kosmosu :D

@papryka_amorki: to dużo zależy od tego co Ci dolega, ale ja miałem np. takie:
@turbol: to jest kuracja czeskiego dr Jonasza, ja też niedawno zaczęłam korzystać z usług takiej pani doktor i zobaczymy. Niestety poza łuszczycą i zapaleniem stawów mam jeszcze sporo innych dolegliwości więc to będzie długa batalia, ale jestem dobrej myśli, bo wiem, że zwykła medycyna mi nie pomoże. Jakby ktoś chciał poczytać to suplementy są firmy joalis.
@zdruzgotana90: Kuracja tego doktora wygląda podobnie do tej którą odbyłem, ale nie wiem czy to to samo. Tak samo całkiem inne suplementy. No nie wiem, może każda 'firma' ma inne :) Powodzenia!
Mialem luszczyce prze kilkanascie lat . Mozecie mi nie wierzyc ale ktoś powiedzial mi ze wystarcza systematyczne prysznice i sarować się maścią konopną 24% Retter oryginalną dostałem tu www konopiafarmacja pl .... Na poczatku stosowalem 3 razy dziennie po jakims czasie wystarczalo mi dwa razy rano i wieczorem. Moja pani doktor drmatolog ktora mnie leczyla sama byla zaskoczona .Luszczcy nie mam juz 4 rok