Wpis z mikrobloga

Sytuacja na krypto wygląda tak: Kopanie opłacalne dla nielicznych. Większość biznesów kryptowalutowych upadło. Na rynku panuje marazam, najwięksi entuzjaści z btc odeszli z tagu, na którym z resztą nic się nie dzieję, na wykresie wieczna konsolidacja. Na rynek nie działają wcale newsy czy to pozytywne czy negatywne. Od szczytu btc straciło ponad 80% alty po 90% a shitoscamy po 99% Mam wrażenie że rynek się wyczyścił i faza depresji właśnie się kończy aczkolwiek nie wykluczam szybkiej świecy w dół której cień może zahaczyć o 2k. Odnosząc się historycznie do wykresu to jesteśmy gdzieś na poziomie marca 2015. Sentyment na rynku jest mocno negatywny. Według mnie teraz jest czas na kupno nieważne czy btc czy czegoś innego ale mam wrażenie że to ten moment. Piszę to żeby za 2 lata nikt nie napisał, że naganialiśmy "ulicę" na górce.
Więc krótka ankieta do tego wpisu:
#bitcoin #kryptowaluty

Czy to już czas na kupno (depresja)

  • Tak (jestesmy w dołku albo bardzo blisko) 42.8% (80)
  • Nie (spadniemy jeszcze sporo nizej) 57.2% (107)

Oddanych głosów: 187

  • 66
@m00n: dwa minusy nie do przeskoczenia - szybkość transakcji i duże skomplikowanie. Jak dla mnie to waluta dla handlarzy narkotyków i geeków z Silicon Valley. Jak to będzie 50$ warte za rok to będę w podziwie. Ruch umarł, bo skończył się hype i już nikt nie kupuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takie moje zdanie.
@maxatop: Nie widzę błędów w twoim rozumowaniu, to opinia osoby która jest obecnie krytycznie nastawiona do tego rynku. Jedyne co się przyczepić mogę to że nikt nie kupuje, bo jednak obecna cena się utrzymuje także kupujący są. Poza tym trochę za dużo generalizacji i skrajnych opinii w twoim wpisie. Mój komentarz tyczył się tego, ze takie nastroje są średnio po każdej bańce/wzrostach raz na 3-4 lata. Interesuje mnie czy teraz będzie
@m00n: Nie jestem krytycznie nastawiony, jedynie sceptyczny, widząc jak ta waluta się zachowuje. To że cena się utrzymuje to w mojej ocenie ostatnie podrygi, gdyż dużo osób chce sobie odbić straty. A tak z ciekawości, są jakieś zestawienia ile osób kupiło bitcoin po powiedzmy 5k wzwyż?
@m00n: osobiście nie wierzę że BTC przekroczy kiedykolwiek 10K$, brak fundamentów, jedynie co popycha cenę to spekulacja, jak się spojrzy na wartość asków i bidóœ podczas bańki to widać, że nie było chętnych do kupowania BTC po cenie wyższej niż 10K, dlatego jebło z hukiem
No i tu jest problem, bo dużo ludzi zapyta, co to jest aplikacja? O to mi chodzi.


@maxatop: odpowiem jak dla mojej mamy emerytki:
jak masz Facebook na smartfonie lub Whatsapp'a to są właśnie aplikacje. Możesz sobie zainstalować aplikację do Bitcoina. To tak jakbyś miała aplikacje do banku tylko to nie będą złotówki tylko takie cyfrowe pieniążki.
@m00n: co do wyczyszczenia się rynku, to widać że obecnie nie ma chętnych do sprzedaży BTC po obecnej cenie, widać doszło do jakiegoś dna psychologicznego, że wolą trzymać niż sprzedać niżej, pytanie czy ma to ekonomiczne podstawy, czy minerzy są wstanie przetrwać spadek cen poniżej 3K, na dziś kupujących jest więcej więc widać że jakaś nadzieja na wzrosty wstąpiła w tłum