Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#emigracja #kanada
Nie wcześniej niż za rok bym się wyemigrował
Zawód jako tako ( #it)
Mam tam rodzinę
Mam komfort by odłożyć pieniądze teraz
No czy jest to dobry pomysł?
Trochę mnie tamtejsza zima przeraża ale klimat i tak się ciepli
  • 17
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: dużo lepsza jakość życia, lepsza sytuacja gospodarcza, dużo większa siła nabywcza, większe poczucie bezpieczeństwa, ludzie są podobno bardzo mili
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wytrzzeszcz: ale serio? Masz tam rodzinę, ale pytasz obcych z neta? :)

@Kien: wyczerpał temat. Nie znam ani jednej osoby, która po powrocie z Kanady powiedziałaby, że było tam kijowo. A znam 3 osoby, co tam były i regularnie tam wracają.

Jedna jeździ po to, aby "odetchnąć od Polski" i pracuje wtedy sezonowo jako myjacz okien :) ale ten alpinistyczny na linach. Bardzo sobie chwali zarobki tam, komfort życia i
  • Odpowiedz
@panczekolady: z tym urlopem to różnie bywa, ja na start dostałem miesiąc w pierwszym roku. Nie ma natomiast "chorobowego" i to dla niektórych może być słabe.

@wytrzzeszcz: jest inaczej, co kto lubi. Jeśli nic Cie specjalnie w Polsce nie trzyma, to na pewno ciekawym doświadczeniem by to było. Do PL zawsze możesz wrócić, znam takie osoby, które jednak zdecydowały się na taki krok po pewnym czasie pobytu. Mi się podoba.
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: W tym zawodzie po podliczeniu wszystkiego w CA może ci wyjść na rękę nawet mniej niż w PL. Dodatkowo w CA masz mniej urlopu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Dyskusyjna sprawa, co roku biore miesiac wolnego, w tym bedzie półtora :) zalezy od firmy
  • Odpowiedz