Wpis z mikrobloga

@Sagitarius: co sądzisz o książce "Zbrodnie prawie doskonałe?". Właśnie mam jakąś fazę na różne, około-kryminalistyczne rzeczy. Przeczytałam "Niewyjaśnione okoliczności", "Mindhuntera" zaś w zanadrzu mam "Trupią Farmę" i kilka innych.
  • Odpowiedz
@lewniesprzymierzasiezkojotem: tego u Szostak się nie dowiesz ale stawia na byłego chlopaka Iwony i jego kolegów @grzanewinozrumem: najlepsze to Zbrodnie prawie doskonałe, fajne reportazowym językiem napisana książka o różnych ciekawych zbrodniach z polskiego podwórka. Książka Szostak to dla tych co dopiero wglebiaja się w to zaginięcie Wieczorkowej. Ann Rule jak zwykle wyczerpala temat o Green River kilerze tak jak w przypadku jej książki o Bundym z którym pracowała w telefonie
  • Odpowiedz
@Qentin: @Sagitarius: Mi właśnie "Niewyjaśnione okoliczności" bardzo się nie podobały. Zbyt dużo ględzenia starego lekarza z problemami emocjonalnymi, zbyt mało konkretów i informacji. Niewiele się dowiedziałam ponad to co miałam na studiach (a nie studiuję medycyny, także zajęcia z medycyny sądowej i kryminalistyki były bardzo luźne). W takim razie "Zbrodnie prawie doskonałe" jeszcze przemyślę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@littlelawyer: też miałem medycynę sądowa ale chyba nie można się spodziewać że to będzie taki bardziej podręcznik bo książka wydana typowo pod laika, także bardziej tam jest otoczka i zwraca uwaga na inne problemy
  • Odpowiedz
@Sagitarius: @littlelawyer: Sprawdźcie "Umarli mają głos" M Krajewski i J Kawęcki. Na podstawie spraw prowadzonych przez lekarza sądowego pracującego obecnie w ZMS we Wrocławiu. Jeśli chodzi o doczytanie sobie z medycyny sądowej jest świetnie napisany podręcznik "Medycyna Sądowa" D DiMaio. Z reportażowych książek kryminalnych polecam "Martwe Ciała" M Larek.
  • Odpowiedz