Wpis z mikrobloga

@piastun to i tak dobrze. W jednej mojej pracy za nadgodziny nie płacili nic, a były codziennie, dodatkowo co kilka weekendow kazda osoba miala zdalny dyżur też za darmo xD co najlepsze nikt nawet się nie odezwał i udawał że kocha swoją pracę. Czym prędzej uciekłam, tym bardziej że pracodawca 'zarabiał' na moim małym ZUSie. Żeby była jasność - firma w wielkim mieście współpracująca z największymi światowymi markami, znana w swojej branży,
Nie jestem pewna czy ogłoszeniodawca zasłużył na hejt. Zasady brania nadgodzin określa kodeks pracy. Nie można do nich przymusić pracownika, o ile nie wystąpi sytuacja wypadku / awarii / zagrożenia ciągłości pracy zakładu. Możemy śmiało odmówić i nikt nie może nas za to zwolnić. Za to może proponować - i zapłacić za to stawkę większą o 50 albo 100%.

100% kiedy nadgodziny wypadają w niedziele, albo przekraczasz tygodniową normę czasu pracy. Pracownik
Nie jestem pewna czy ogłoszeniodawca zasłużył na hejt. Zasady brania nadgodzin określa kodeks pracy.Nie można do nich przymusić pracownika, o ile nie wystąpi sytuacja wypadku / awarii / zagrożenia ciągłości pracy zakładu.Możemy śmiało odmówić i nikt nie może nas za to zwolnić. Za to może proponować - i zapłacić za to stawkę większą o 50 albo 100%.

100% kiedy nadgodziny wypadają w niedziele, albo przekraczasz tygodniową normę czasu pracy.
@piastun: no ale wszystko co napisałam zgadza się z kodeksem pracy. Jednocześnie w pełni zdaję sobie sprawę z tego, że pracodawcy jak kraj długi i szeroki mają go w dupie, dlatego warto znać swoje prawa i np. domagać się pisemnego wyjaśnienia nadzwyczajnych okoliczności dla których pracodawca chce cię w pracy po godzinach zatrzymać. Wiem, że część pracowników boi się pracodawcy i jego zemsty, karnie wyrabia nadgodziny wbrew swojej woli i za
@piastun: Ja tam bym się cieszył z płatnych nadgodzin. W zeszłym roku miałem wdrożenia kilku projektów, w związku z tym wiele nadgodzin. Poprosiłem o wypłatę i się nie zgodzili, więc w tym roku mam do odebrania 13 dni urlopu z nadgodzin ¯\_(ツ)_/¯