Wpis z mikrobloga

Siemka, zna się ktoś na Zusie? Mam mały problem , moja mama pracuje na pół etatu i posiada działalność gospodarczą i z tego co wiem nie płaciła dużych składek , lecz ten u nas w kochanym państwie jest tak ze jak się zarabia mniej to Ci zabiorą więcej. Moja mama zarabia ok.1500 zł i brała zwolnienia lekarskie ,bo była chora itp. itd. no i to był urlop bezpłatny i nie wyrobiła jakiegoś progu tam z tym zarabianiem i okazało się że jest winna państwu 15 000 zł. Nie chcę się jej pytać o szczegóły teraz bo jest załamana a ja się nie znam zbytnio na ZUS-ach ,bo jeszcze takich składek nie płace. Z tego co usłyszałem z rozmowy brakowało jej 2,60 zł do tego progu w miesiącu. Wiecie co zrobić w takim przypadku ,bo można powiedzieć ze moja mama pracowała przez rok za darmo , co ja gadam , dopłacała zęby chodzić do pracy. Proszę was o pomoc ,bo to jest pa na ro ja :))))))))))))))))))))))))
#pomoc #zus #polska ##!$%@? #prawo
  • 4
  • Odpowiedz
@muskel z tego co pamiętam ze studiów to generalnie trochę lipna sytuacja. Był zbieg tytułów do ubezpieczenia społecznego z czego Twoja mama zadeklarowała, że tylko tytuł ze stosunku pracy będzie podstawą do odprowadzania składek (własna działalność to też tytuł obowiązkowy ale przy zbiegu można wybrać w określonym terminie). I jeśli chodzi o próg no to racja że musiała osiągnąć. Wydaje mi się, że nałożony obowiązek uiszczenia tej kwoty musi spełnić. Nie jest
  • Odpowiedz