Wpis z mikrobloga

Od środy będę szczęśliwym posiadaczem blabladora (ʘʘ) Wczoraj byłem wybrać psiaka i dałem zaliczkę, hodowca jeszcze musi wykonać jedno szczepienie, dopełnić formalności i umówiliśmy się na środę. Czy są tu jacyś posiadacze labladorów? Bo jestem na etapie wybierania karmy i nie mogę się zdecydować :( Zastanawiam się między tą https://sklep.psiesmaki.com/olivers-chicken-large-breed-puppy-classic-sucha-karma-dla-szczeniat-duzych-ras-12-kg-p-18.html a tą https://www.e-karma.pl/product-pol-73-NUTRA-NUGGETS-Large-Breed-Puppy-15-kg.html Możecie coś polecić?
#psy #labrador
  • 19
@matra: Tak, od hodowcy zarejestrowanego w ZKwP, dostanę wyprawkę. Pies będzie szczepiony dziś. Hodowca powiedział, że po szczepieniu piesek musi zostać 2 dni w domu, dlatego mogę odebrać go najszybciej w środę.
Hodowca powiedział, że po szczepieniu piesek musi zostać 2 dni w domu, dlatego mogę odebrać go najszybciej w środę.


@Hark: o to mi chodziło. Ok.

Po Brit Care mój kudłaty miał ciągłe zapalenie ucha


@ameliniowyguzik: każdy pies reaguje inaczej. Ja nie lubię BC, ale podaję, bo kupa o wiele ładniejsza niż po lepszym Simpsonsie, a po zachwalanym Carnilove w mieszkaniu była komora gazowa. Na BC jak na razie zero problemów,
@L3stko: tak, N&D, a nie ten podlinkowany szit. Poza tym jak ktoś umie czytać składy, to szybko zauważy, że karmopedia nie jest idealnym wyznacznikiem.
Ja mam 10 tygodniowego blabladola i lecę, tak jak piszą poprzednicy, na karmie którą jadł u hodowcy czyli "1st choice" dla szczeniaków. Ta z jagnięciną a nie kurczakiem. Hodowca zmienił na jagnięcą bo po karmach z kurczakiem mieli czasem problemy z układem pokarmowym psiaków. Jak zmienili na tą z jagnięciną to problem zniknął. Z tego co wiem to trzeba patrzyć na skład i unikać tych karm w których jest dużo zbóż.
@L3stko: tak na szybko pierwszy przykład:

Suszone mięso z kurczaka (31%), ryż (24%),|
Kurczak (min 45% – kurczak suszony, kurczak bez kości, tłuszcz z kurczaka), ziemniaki (min 26%)
BC jest również w wersji grainfree, to raz.
Yhm, kukurydza, rewelacyjne wartości odżywcze, strawność, super tyrozyna, samo zdrowie, o cukrze nie mówiąc. Pies nie musi jeść samego mięsa, żeby być zdrowym, ale im mniej go będzie miał, tym gorzej dla niego i nie
@L3stko: sam masz kurczaka w swojej karmie, dobre combo ( )
Gdyby kurczak z antybiotykiem był tak tragiczny, psy na barfie zdychałyby jak kaczki. A to akurat barf jest najbardziej lecznicą dietą. Dietą, która przede wszystkim wyklucza zboża.
Luz, ja nie muszę ciągnąć tej dyskusji, mam swoje zdanie w tej kwestii ¯\_(ツ)_/¯
@L3stko: i to by mnie martwiło najbardziej.

btw - wiesz że są karmy bez kurczaka, który spośród mięs alergizuje najczęściej? I mogą nie mieć ani ryżu, ani innych zbóż, mało tego - mogą być monobiałkowe i nawet bez ziemniaków. Szok ( ͡° ͜ʖ ͡°)