Wpis z mikrobloga

Cześć, od wczorajszego rana mamy 12 tygodniową kotkę brytyjską u siebie i niestety 2 problemy.

1. Od wczoraj od 12:00 zjadła z 50g mokrej karmy i trochę suchej. Za to dużo pije i siku w kuwecie była już chyba z 8 razy. (Do środy nie ma kontaktu z właścicielką hodowli, ale wiem, że dostawała 100g mokrej rano i 100g mokrej wieczorem).

2. Wczoraj praktycznie cały dzień co ~30min kichała. Dzisiaj jest to już rzadsze i raczej zdarza się raz na 1-2h.

3. O ile nie śpi i się nie bawi to cały czas miauczy/zawodzi.

To normalne bo tęskni i zmieniła otoczenie, czy jest się czym martwić?

#koty #kot
  • 5
@LifeIsBetterLivedTogether: Czy kot kicha i ma jakąś wydzielinę z nosa, czy kicha na sucho? Nie macie jakiegoś dyfuzora albo odświeżacza włączonego?
Jedzeniem się na razie nie przejmuj. Dla każdego kota zmiana terytorium to ogromny stres. Ważne, że w ogóle je cokolwiek. Na waszym miejscu nie dawałabym jednak kotu suchej karmy, jest dla niego szkodliwa. Martwi mnie też to sikanie co chwilę. Mogą to byś problemy z pęcherzem lub nerkami.
Miauczenie to
@sillygiraffe: Hej, dzięki za odpowiedź :)

Kichała na sucho, już przestała. W sumie z 2 razy może dzisiaj kichnęła. Zaczęła też już normalnie jeść - dzisiaj z 100g mokrej karmy zjadła, więc to sporo. Suchą dajemy bo tak była przyzwyczajona w hodowli, ale dostaje purizon, więc zła karma to chyba nie jest ;)

Z sikaniem też już się uspokoiła. Martwią natomiast "śpiochy" wokół oczu. W sumie może to ma z płaczu
@LifeIsBetterLivedTogether: Jeżeli macie kota z dobrej hodowli, to w teorii nie ma prawa jej nic być, ale zawsze warto dmuchać na zimne i zabrać ją na przegląd. Muszę powiedzieć, że to dosyć dziwne reakcje jak na zmianę otoczenia, jeszcze o czymś takim nie słyszałam. Warto po prostu obserwować kicię i w razie gdyby problemy nawracały zwierzyć się z nich weterynarzowi.
Co do karmienia suchą, to każdy sam wybiera, ale warto najpierw
Pobierz s.....e - @LifeIsBetterLivedTogether: Jeżeli macie kota z dobrej hodowli, to w teorii...
źródło: comment_QSLyCqw3G6jCggbGdB0oEaSmCsTTO7hv.jpg