Wpis z mikrobloga

@Shewie: Powiedzmy, że mój budżet to 3000 zł, ale jeśli warto, to mogę dać więcej.
Chyba nie ma sensu kupować RTX 2080, bo nie interesuje mnie ani VR ani 4k (raczej 1440p starczy) ani SLI - stąd decyzja o RTX 2070.
Przede wszystkim to żeby się nie zepsuła.
  • Odpowiedz
@ly000: no to jak masz taki budżet to RTX 2080 lub Radeon VII innej opcji nie ma.
Wchodze za 3000 w RTX2070 jest zgubne i bezsensowne. Przyrost wydajności względem RTX 2060 jest znikome a po OC 2060 ma te same wyniki co 2070.
a RTX2060 startuje od 1600zł.
  • Odpowiedz
@Shewie: Ok, chyba masz rację. Szczególnie, że wystarczy dopłacić 500 zł do ceny RTX 2070 GAMING Z 8G i można już za to kupić GeForce RTX 2080 VENTUS 8G. Orientujesz się, czy ten VENTUS jest w porządku za te pieniądze? Czy może jest jakaś lepsza alternatywa w podobnej cenie.
  • Odpowiedz
@ly000: Nie kupuj Ventusa, ma plastikowy backplate który działa jak parownica na karte. Szukaj innej alternatywy. Najlepiej z metalowym backplate albo bez backplate.
  • Odpowiedz
@Shewie: Wolałbym coś z pewniejszej firmy, jak np. MSI. Czyli wychodzi jednak 3.5k za przyzwoity model rtx 2080. Średnio mi się podba dopłacać 1000 zł do rzeczy których nie bardzo potrzebuję. Chyba zostanę jednak przy tym RTX 2070 za 2500 zł. Jeszcze to przemyślę.
  • Odpowiedz
@ly000: no 2080 trio to jeden z najlepszych możliwych modeli tej karty, dopłacasz za drogie komponenty użyte przy produkcji karty i rozbudowane chłodzenie.
Palit/Gainward/KFA2/Galax to jedna firma. Sprzedają najwiecej kart na świecie. Więcej niż MSI i ASUS razem wzięte.
  • Odpowiedz
@zetmckey: @Shewie: Ok dostałem kartę. Jeszcze nie przetestowałem żadnych gierek.

@zetmckey: Pytałeś się o piszczenie cewek. Masz pomysł jak to sprawdzić, aby się upewnić że wszystko jest ok? W FurMark ustawiłem 4k i anti-aliasing i nic nie pizczy. Może jak zainstaluję i uruchomię jakieś gierki to się dopiero okaże.
  • Odpowiedz