Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2279
Mam pomysł na nagrywanko.

1. Wezmę trupka jakąś corsę ii
2. Będę jeździł po warsztatach i mówił że któreś łożysko świszczy, chyba w tylnym lewym kole i proszę o wymianę (zamiennik będę miał)
3. Będę rozbierał i sprawdzał czy serio wymienili.

Albo inne pierdułki do których laik się nie dotyka tylko wierzy na slowo.

Ile razy mnie próbowali #!$%@? w takich warsztatach to głową mała a wystarczy tylko raz powiedzieć że się na czymś nie znam.
Ktoś będzie chciał obejrzeć relacje?
Będzie zbyt to będę nagrywał non stop ;)

#polska #samochody #polskiedrogi #warsztat #mechanikasamochodowa
  • 54
@zortabla_rt: tylko czy w polskim systemie prawnym potem nie pozwą Ciebie za różne rzeczy - żyjemy w kraju gdzie nawet ateista popiera pisiorów jak obiecują rozwałkować sądy ;) ja Ci życzę powodzenia, oby wyszło, oby nie było potem, że : pozew o naruszenie dóbr osobistych właściciela warsztatu, pozew o nagrywanie bez zgody, pozew o pomówienia, bo być może sam to łożysko potem wrzuciłeś i nie ma dowodu , że od momentu
@Crow7422: oszustów trzeba ganiać i piętnować, pobranie kasy za usługę i część której się nie wykonało to zwykłe złodziejstwo , wyłudzenie itd. jeśli ktoś kradnie to reszta powinna wiedzieć by omijać taki warsztat, w normalnym państwie od tego powinny być służby a nie obywatel, w nienormalnym obywatel sam musi, jak ktoś pobiera kasę za część której nie wymienił to jest to złodziej i tyle a złodziej powinien siedzieć
@Crow7422: może łożysko to zły przykład które ten gość użył, może inna część powinna być - taka której laik nie sprawdzi , ja np. znam przykłady jak laikowi glazurnik powiedział, że trzeba 8 worków kleju a na daną powierzchnię wystarczyły 3 worki, a potem się okazało, że kleju za mało dał i płytki odpadły a sam w tym czasie swój dom robił więc klienta nabrał , że potrzeba 8 worków, zużył
@vilas: Nie wiem gdzie Wy serwisujecie auta. Stare części dostaje się w bagażniku w pudełkach po nowych.
Części podmieniać na uszkodzone? Przecież po wyjeździe z warsztatu właściciel się połapie po przejechaniu kilometra, że coś jest nie halo.
Z resztą co można podmienić? Filtry? Przepływomierz? Akumulator? Bez przesady, nie wierzę że ktoś normalny by się w to bawił. ¯\_(ツ)_/¯
@Crow7422: właśnie że takie historie się zdarzają , w dużych miastach pewnie szczególnie bo mnogość klientów i nie jest to mała wieś gdzie rozchodzi się szybko że ktoś oszukuje, mój znajomy korzystał z przypadkowego mechanika znalezionego w jego okolicy na północy Warszawy ,
nie wierzysz... taa... a w to że glazurnicy zamawiają 2 razy tyle materiału ile potrzeba bo sami swoje mieszkanie robią to uwierzysz ?
a jak właściciel się połapie
@ostulemijo: raczej tanie części bo inaczej gość by musiał dużo zainwestować w filmiki ,
filtra cząstek nie proponuje bo to duuuużo kasy, coś taniego by musiał,
z kolei jak kradną i podmieniają to to co drogie czyli np. filtr cząstek , nie wiem ile rzeczony alternator kosztuje żeby gość w ileś sztuk zainwestował dla celów filmiku , może jakieś inne rzeczy które można oszukać , albo po prostu lista części zmienionych
@vilas: Regeneracja alternatora to ~150-250pln z gwarancją, nikt normalny się nie bawi w takie podmiany.
Co do glazurników się nie wypowiem, bo budowlanka to nie mój konik.

Kradzież kata? Nie nie słyszałem. Za to właściciel takiego auta jeśli też nie usłyszał różnicy to naprawdę musiałby być inwalidą.

I jak to wygląda? Mechanik odkręca kata i dobiera w jego miejsce rurę? Kupuje dedykowaną?
Czy ucina go diaxem, a potem wspawuje w jego
Regeneracja alternatora to ~150-250pln z gwarancją, nikt normalny się nie bawi w takie podmiany.


@Crow7422: otóż bawią się, jak Sebix ma 2500 pensji to się bawi,

"Za to właściciel takiego auta jeśli też nie usłyszał różnicy to naprawdę musiałby być inwalidą. "

no jak widzisz nawet prasa to opisała - u mnie w Warszawie zjawisko znane ,
nie 200 na skupie ale sam ma takie auto i sobie wkłada nowy a
@Crow7422: nie zaprzeczaj rzeczywistości ;) jak znasz jakichś policjantów w Wawie to popytaj a pensje - zdziwisz się ile się zarabia wbrew danym GUS , myslisz, że np. ASO dobrze płacą pracownikom na stażu ? hehe albo w jakiejś wiosce 40 km od miasta ?
@vilas: Nie czytam gniotów w postaci AŚ, autokult, czy innych tego typu szmatławców jeśli o tym myślisz pisząc o prasie.
Nie jestem z Wawy, a stolicy polski B, więc tym bardziej zarobki w skali kraju są tu chyba najniższe.

Stażysta w ASO podniesie auto i wymontuje ot tak sobie kata, czy tam wyjmie przepływomierz, np z nowej bety? I ten sam stażysta zarabiający grosze zamontuje uszkodzony z allegro? Czy zamontuje go
@zortabla_rt: Łożysko jak jest zużyte daje taki charakterystyczny dziwięk(jakby świst), po wymianie ten dźwięk ustaje i raczej nawet laik to usłyszy. Wątpię też, że jakiś warsztat wymieni Ci łożysko w jednym kole, normalnie zmienia się łożyska na jednej osi. Jak chcesz się bawić w takie sprawdzanie zacznij od takich banalnych rzeczy jak wymiana oleju czy czujników.
@Bazinga50: Miałem przypadek, gdzie do wymiany było łożysko. Zawiozłem nowe, powiedziałem że w jednym kole prawdopodobnie tym i tym. Dostałem odpowiedź, że sprawdzą wszystkie.
Odbieram auto, jadę - huk bez zmian.

- Bo panie, tutaj widocznie panu 2 huczały i wymieniliśmy ten też zużyty. Tu trzeba wszystkie wymienić.

Coś mam dodawać więcej?
@Crow7422: zarobki wynikają z popytu i podaży - jak w małym Pcimiu Dolnym jest jeden magister to zarobi on dużo bo jest jeden, a w dużym mieście są pracodawcy wg których 2 obce języki na poziomie C1 to jest podstawowa umiejętność bo magistrów inżynierów po 2 fakultetach mają 200 tysięcy

-------
a pracownik serwisu może mieć taką samą Audiolę 1.9 TDI z 2009 roku, w obu jest filtr cząstek, u pracownika
@Crow7422: w tym drugim wątku gadaliśmy o Toyotach i nie wierzyłeś, że kradną używane auta - tu nie wierzysz, że mechanicy oszukują, no gratuluję uczciwości dookoła, może dlatego że Polska B to nie znasz wiele oszustw, w Polsce A kradną na potęgę ;) popatrz sobie na mapę przestępczości, 1/3 przestępstw to moja Warszawa ;)
więc dla mnie to że mechanik przekłada filtr cząstek z mojego auta do jego - to "normalne",
@Crow7422: o płaceniu kartą państwową w restauracji za obiad pewnie też nie słyszałeś jak cała Polska słyszała o wizytach znanych polityków w pewnej restauracji gdzie ich nagrywano ? płacili nie ze swojej ale kartą ministerstwa
@zortabla_rt: Jak na moje to największe wały są nie na zakładaniu części klienta, tylko na zakładaniu zamawianych. Jesli masz swoją część to najgłupszy mechanik ogarnie, że coś się znasz bo dobrałeś jak trzeba.
Jak przyjedziesz i powiesz, że huczy w kole i oto jest łożysko+piasta na wymianę, to ci wymienią i jaszcze dadzą smaru gratis, bo tego byle noob nie ogarnie.

Jedyna opcja to jeżdżenie z objawami, zamawianie dobrych jakościowo cześci
@zortabla_rt: obawiam się, że szybko się zniechęcisz. Owszem - że czegoś nie naprawią to pewnie się zdarzy, ale nie takie typowe usterki. Podkradanie części to margines, jasne, raz na czas się zdarzy ale zobacz właśnie na "Będzie Pan Zadowolony" - raczej spodziewaj się druciarzy, a nie mając tak jak w programie zarejestrowanego przebiegu naprawy często ciężko będzie do tego dojść - po prostu coś będzie/nie będzie działać ;)
Pewnie, spróbuj, ale