Wpis z mikrobloga

Mireczki dzisiaj w #maszprawo mam prośbę o wsparcie sprawy mojego klienta. Nowy Volkswagen Passat CC z przebiegiem mniejszym niż 100k miał 4 razy wymieniane sprzęgło i jeden raz skrzynię biegów, o naprawie silnika nie wspominając. Volkswagen zrobił opinię swojego rzeczoznawcy i odmówił nam jej udostępnienia. VW odmawia też udzielenia informacji, czy i z jaką liczbą zgłaszano mu już problemy z tą skrzynią biegów (DSG). Gdyby VW był świadomy takich problemów, powinno być to w mojej ocenie przedmiotem bezpłatnych akcji serwisowych.

Zrobiłem znalezisko, gdzie szczegółowo opisałem sprawę. Bardzo proszę o wykopanie.

We wpisach pod tagiem #maszprawo zawsze staram się też opisać przepisy, na których pracujemy. W tej sprawie powoływaliśmy się m.in. na Ustawę o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Jeśli bowiem sprzedawca / producent celowo nie informowałby o właściwościach towaru, które mogą później powodować konieczność ponoszenia dodatkowych, wysokich kosztów, takie zaniechanie mogłoby - w mojej ocenie - stanowić czyn nieuczciwej konkurencji.

Art. 14. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd wiadomości o swoim lub innym przedsiębiorcy albo przedsiębiorstwie, w celu przysporzenia korzyści lub wyrządzenia szkody.

2. Wiadomościami, o których mowa w ust. 1, są nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd informacje, w szczególności o:(...)

2) wytwarzanych towarach lub świadczonych usługach.


Art. 16. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy jest w szczególności: (...)

2) reklama wprowadzająca klienta w błąd i mogąca przez to wpłynąć na jego decyzję co do nabycia towaru lub usługi.


-------------
#maszprawo - z języka przepisów na język polski o często spotykanych problemach prawnych. Tag #maszprawo jest tagiem autorskim. Jeśli masz pytanie do mnie wołaj mnie @LaudatorLibertatis lub użyj tagu #prawo.
-------------
Listę wszystkich moich wpisów pod tagiem #maszprawo znajdziesz tutaj.
LaudatorLibertatis - Mireczki dzisiaj w #maszprawo mam prośbę o wsparcie sprawy mojeg...

źródło: comment_1AD2uVtyQplyzIjVqCYjvEZYuxYaHf53.jpg

Pobierz
  • 13
Właściwie to nie dopisałem najważniejszego. Naprawy sprzęgła i skrzyni wynikają z tego, że przy zmianie biegu z 3 na 4 samochód szarpie. Nie jest tak zawsze, totalna loteria. Z kolei przy zmianie biegów z 1 na 2 wyczuwalne są drgania. Takie problemy z tą skrzynią się zdarzały, ale po pierwsze przy wyższym przebiegu, a po drugie wymiana sprzęgła powinna pomóc.
@LaudatorLibertatis: VW to taka firma właśnie, kupowałem auto z salonu i chciałem się załapać na wyprzedaż rocznika 2018 więc zacząłem od stycznia obserwować rynek i rozmawiać z dealerami. Promocje po 15k na modelu w cennikach podane maksymalne ceny wszystko super. VW ma na stronie listę aut z zeszłego roku wraz z cenami. I co się okazało? Wszystkie samochody zgodne z cennikiem promocyjnym na stronie NIE ISTNIALY. Obdzwonilem 11 dealerów w 8