Wpis z mikrobloga

@Zelber: lustro nie daje zadnych zalet (poza wizjerem optycznym 100% zamiast 99%), daje jednak sporo wad, na przyklad halas, zbedna wage, zawodnosc, czy wibracje.
Przyczyna dla ktorego sporo zawodowcow wciaz pstryka na lustrzankach, jest prozaiczna i dokladnie taka sama, dla ktorego wielu zawodowych majstrow nadal skrawa maszynowo, a nie uzywajac CNC: sila przyzwyczajen oraz juz posiadane akcesoria. Poza tym, sprzet to tylko narzedzie, a sam korpus jest jego najmniej istotna czescia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rwski: gh5s byloby spoko gdyby nie brakowało największej zalety systemu Panasonica czyli.. Dual IS.. Używałem GH5 i to na mnie mega wrażenie zrobiło.

A co do nowych Nikonow, Canonow i Panasonicow... Zobaczymy. Póki co ich systemy wydają się być puste (pod względem szkieł). Ale cieszy mnie konkurencja bo sony będzie musiał się postarać teraz :D
@dzikireks:

Jesli ktos dopiero zaczyna, to jednak glupota jest sieganie po rozwiazania prehistoryczne, jakim jest lustro, skazane na wymarcie w ciagu kolejnych 5-10 lat.

Jak dla mnie głupotą jest pchanie się za wszelką cenę w bezlustra. Za cenę takiej 400 2.8 Sony można kupić używane:
400 2.8.
70-200 2.8
2x 1DX/ 2x D4s/ D4s+ D850.
Różnica cenowa ogromna, różnicy w otrzymanych zdjęciach... brak, albo i na Sony będzie minimalnie gorzej.

Znowu