Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Murki sprawa wygląda tak. Nie obroniłam studiów w wakacje. W dziekanacie ustaliłam że dam się wykreślić i złożę podanie o przyjęcie na semestr letni 2018/2019 (tak też zrobiłam, wszystko jest z tym ok), ALE jak dzwoniłam do dziekanatu pod koniec września dopytując kiedy mnie wykreślą to powiedzieli, że nie wiedzą, na pewno nie wcześniej niż za tydzień itd. Powiedziałam że chce wiedzieć bo podpisuje umowę zlecenie.
Wiedząc że mam czas dla dwóch firm podpisałam na status studenta (jedna 3 dni pracy, druga 1). Po przepracowanym tygodniu dzwonię do dziekanatu co z wykreśleniem, a oni wesoło, że zrobią to za kilka dni, ale z datą na ostatni września... Pytałam się czy nie da się z tą obecną, byli nieugięci, że nie.
Teraz od pierwszej firmy dostałam pit (oczywiście w obydwoch podpisałam na status), od drugiej nie i nie wiem co robić bo boję się co może urząd zrobić za to, że pracowałam z deklaracją statusu a go nie miałam.

Myślę o ostatniej opcji z ankiety. Może tak lepiej skoro nie miałam statusu, a i tak na status dostalabym po prostu zwrot kilku groszy, a mogą się dowiedzieć że go nie miałam.

#pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #podatki #ksiegowosc #prawo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów

W tej sytuacji:

  • pisać do drugiej firmy o PIT i normalnie wypełnić 100.0% (1)
  • wypełnić uwzględniając tylko jedną firmę co mi wys 0% (0)
  • nie wypełniać wcale, co mi mogą za to zrobić? 0% (0)

Oddanych głosów: 1

  • 5
Druga dopiero Ci wyśle, jeszcze jest czas. Napisz do obu, że nie miałaś statusu studenta wówczas, będą musieli zrobić korektę i odprowadzić zaległe składki.
WybuchowyZwyrodnialec: > Po przepracowanym tygodniu dzwonię do dziekanatu co z wykreśleniem, a oni wesoło, że zrobią to za kilka dni, ale z datą na ostatni września... Pytałam się czy nie da się z tą obecną, byli nieugięci, że nie.

wez jakos udokumentuj fakt ze dalej masz status studenta (nie wiem, jakies screeny z usosa czy cos, tylko potwierdzone notarialnie)

uczelnia nie moze tak sobie robic ze wpisuje rozne rzeczy z wsteczna
Cichyżuczek: @AnonimoweMirkoWyznania: Skreślenie z listy studentów jest decyzją administracyjną od której można się odwołać (14 dni) i musi być doręczone do Ciebie w jakiś sposób. Najczęściej jest to list polecony z potwierdzeniem odbioru, na adres zameldowania (podany przy rejestracji lub z dokumentów). Bez tego mogą Ci skoczyć i pomasować. Na Twoim miejscu przeczytałbym regulamin studiów na Twojej uczelni, tam powinny być zapisy odnośnie skreślenia listy studentów.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}