Wpis z mikrobloga

@mirkobogdan: może mający wiedzę to za dużo powiedziane, ale bawiłem się trochę swoim postprocesorem heidenhein i nawet udało mi się go przystosować tak, żeby pozycjonować maszynę w 5 osiach i frezowac element z każdej strony. Ustawiłem też, żeby działało manual nc. Wszystko to według tutoriali na stronie fusion.
@cd_czarek Mi akurat potrzeba o wiele prostszą rzecz ( ͡º ͜ʖ͡º) Post procesor Fanuc turning bym chciał zmusić, żeby robił dwie następujące rzeczy:

-Niewrzucał kodu G18
-kod na zmianę narzędzia pisał jako przykladowo T1 D1
@mirkobogdan: podrzuć mi ten postprocesor, postaram się to zrobić dla Ciebie, ale od razu mówię, nie odpowiadam za ewentualne kolizje - co prawda mi się to jeszcze nie zdarzyło, ale różnie to bywa. Po pierwsze zrób kopię zapasową, a następnie podmieniaj.
@cd_czarek: Wygląda, że wiszę flaszkę za robotę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko jedno pytanko, te zera z przed numeru narzędzia i offsetu da się jakoś wywalić? Po komentarzach w pliku sobie znalazłem zmiany, ale kompletnie nie czaję skąd te zera.A już myślałem że sam dam radę chociaż tyle wyedytować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cd_czarek O, dzięki wypróbuję wieczorem :D
A co do ręcznego wpisywania numerów narzedzi, bedę generował dość krótkie programy, na jedno, moze dwa narzędzia w jednym programie więc wpisać ręcznie numer to nie będzie raczej ból
@cd_czarek: Jeszcze jedno pytanko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Potrzebuję zmienić, żeby generowało mi kod promieniowo a nie średniocowo.
Zmieniłem "var xFormat = createFormat({decimals:(unit == MM ? 3 : 4), forceDecimal:true, scale:2}); // diameter mode" na "var xFormat = createFormat({decimals:(unit == MM ? 3 : 4), forceDecimal:true, scale:1}); // diameter mode" ale nadal generuje średniocowo. Czy jeszcze jakiś inny parametr za to odpowiada?