Wpis z mikrobloga

hejka wykopki, zacząłem swoją przygodę z CSSem i stworzyłem oto taką stronkę:http://whycryptocurrencies.cba.pl/
Jaram się mocno, bo pierwszy raz coś tak ładnego(dla mnie) wyszło po 3h pracy.Teraz moje pytanie:
1.Jak dodać odnośniki do sociali? Po prostu w pliku htmla tak samo jak to jest w html?
2.Chciałbym żeby po najechaniu na któryś z sociali się tak ładnie powiększał, płynnie.Ktoś mógłby podpowiedzieć jak to zrobić?
Za wszelkie podpowiedzi, bądź co można poprawić będę wdzięczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programista15k #programowanie #webdev #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 18
Comic Sans - Ty śmieszku Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1.Jak dodać odnośniki do sociali? Po prostu w pliku htmla tak samo jak to jest w html?


@Szalaputka: Jeżeli masz na myśli same odnośniki to, tak, wystarczy HTML. Jak chcesz np. licznik lajków to trzeba JS

2.Chciałbym żeby po najechaniu na któryś z sociali się tak ładnie powiększał, płynnie.Ktoś mógłby podpowiedzieć jak to zrobić?


@Szalaputka: https://www.w3schools.com/css/css3_animations.asp
@Szalaputka: Odpowiedź na to pytanie jest przeokropnie złożona.

Z 10 latami na tym rynku mógłbym odpowiedzieć, że tak. Ale w cholerę współczuję osobom, które teraz dołączają. Mają bardzo dużo do nadrobienia, a rynek przejmują różne, duże rozwiązania. Czy to SaaSy (w sensie Software as a Service), czy skórki z wbudowanym edytorem gdzie można zrobić naprawdę wiele i tanio, bez większej wiedzy. Więc rynek dla małych klientów bardzo się zamyka.

Z kolei
@Szalaputka: To nie są rzeczy, które można tak łatwo porównać. Nie myśl kategoriami języków, to tylko narzędzie. To tak jak byś myślał, czy chcesz pracować młotem czy kilofem. Zastanów się czy chcesz być górnikiem czy kowalem, wybór drogi będzie determinował jakie narzędzie będzie Ci do tego potrzebne.

Najpierw zastanów się co chcesz w życiu robić, a potem zacznij to robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ik


@Szalaputka: dobrze, że robisz cokolwiek. Zacznij od web devu, czyli html 5, css 3, javascript podstawy. Potem możesz dorzucić frameworki np. do javascriptu: jquery albo nowsze typu angular, react. Do htmla, cssa możesz poznać Bootstrapa. Możesz zapoznać się z CSS Gridem (oraz css flexbox). Podstawy wordpressa :) Jest trochę rzeczy. Jeśli nie to wszystko, to przynajmniej podstawy do tworzenia przyzwoitych stron oraz ten javascript, jeśli nie miałeś do czynienia z
@Szalaputka: Kompletnie nie mój obszar. Jedyne co mogę Ci polecić to znalezienie osób, które to studiowały na tej samej uczelni i ich przepytanie. Kierunki tego typu mają to do siebie, że często są bardzo teoretyczne, w dodatku kompletnie abstrakcyjne w stosunku do tego, co naprawdę w pracy w danym obszarze jest potrzebne, a są w ofercie uczelni bo są świeże, mądrze brzmią i wydają się przyszłościowe. Uczy się ich nawet, gdy
@ddk1910: a warto poznać takie rzeczy przed c++, pythonem, javą czy php i całą resztą, bo dzięki temu pojmiesz podstawy programowania, a potem będziesz w stanie stopniowo wchodzić w te języki w miarę rozsądnie, a nie teraz bez jakiejkolwiek wiedzy.
@zwierzak40: a myślisz, że tak łatwo załapie pisanie w pythonie czy czymś innym, nawet powiedzmy 'prostym' php, kiedy nawet nie będzie znał CSSa, HTMLa, ani podstaw JSa? Jak nawet nie będzie wiedział jak webówka działa..
a myślisz, że tak łatwo załapie pisanie w pythonie czy czymś innym, nawet powiedzmy 'prostym' php, kiedy nawet nie będzie znał CSSa, HTMLa, ani podstaw JSa?


@ddk1910: Tak, jak miażdżąca większość programistów na świecie. Tak, większość nie zna ani CSS, ani nawet HTML

? Jak nawet nie będzie wiedział jak webówka działa..


@ddk1910: Programowanie nie kończy się na webie

A z tym, że warto znać CSS żeby programować... Niby po
@Szalaputka: niedługo będę ujawniał na Wykopie trochę swojej historii zawodowej i projekt nad którym pracuję od dłuższego czasu i któremu obecnie poświęcam cały czas. Od kilkunastu miesięcy praktycznie nie pracuję zarobkowo. Wcześniej mój maks miesięczny nigdy chyba nie przekroczył nawet 5k. Ale też od kilku lat nigdy nie pracowałem dłużej niż 40h w miesięcu zarobkowo (resztę czasu poświęcałem projektowi). Choć przypadek jest grubo niereprezentatywny, bo w tym czasie zgromadziłem trochę klientów