Wpis z mikrobloga

Mirki z północy #queensland! Jak wygląda sytuacja z przejazdami autostradą w okolicach Townsville? Robię trasę Sydney - Cairns i jestem na Sunshine Coast, więc jeszcze kawałek, ale na razie patrząc na komunikaty pogodowe sytuacja wyglada nieciekawo...

@yeloneck Ty ostatnio jechałeś na tej samej trasie - jak to wyglądało? Jechałeś Bruce Hwy? Były jakieś zamknięte odcinki albo objazdy?

#australia #podroze #kiciochpyta
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pauleene: i w ogóle mówi się że na wykop to same przegrywy może i jest taki januszpol ełcki ulaniec, ale np. Cash jest, kiedyś był jakiś juniorski piłkarz Lecha Poznań i reprezentant kraju ale go wystalkowali to sobie poszedł
@Talvisota: Absolutnie tego nie neguję, sama też z nim pisałam kiedyś - chodzi mi bardziej o to, że Cash już wyjechał z Australii, a po za tym był w zupełnie innej części kraju niż ta, o którą pytam :(
@Iguan: Fraser Island, ale w drodze powrotnej. W drodze do Cairns mam rezerwację na Whitsundays na 3 dni, a potem plan zakładał stop w Townsville i 4 dni w Cairns (z czego dwa na łódce „na rafie”). Ale w radiu w sumie od tygodnia ostrzegają, żeby się w tamte strony nie pchać, bo sytuacja jest dość napięta (i to nie tylko w samym Townsville ale generalnie na północy). Właśnie obczajałam rano
@pauleene: przejazd nie wygląda w ogóle. Townsville jest odcięte od świata zupełnie. Nie tyle co ostatnio robiłem trasę, ale nadal ja robię. Przed samym Townsville zostałem zawrócony i muszę jechać do Brisbane. Po drodze widziałem całe zastępy wojska jadące na północ. Dodatkowo na północy cały czas leje deszcz, więc z tego co mówili, droga będzie zamknięta jeszcze z tydzień.
@Iguan: 2 dni temu. Teraz też właśnie sprawdziłem i wygląda ok. Z drugiej strony wydali ostrzeżenie, że po dzisiejszej burzy znowu może być powódź. No nic, trochę lipa, bo musiałem loty pozmieniać, ale było ryzyko, że potrwa to dłużej. Ehhh...
@Iguan: teraz już jestem w okolicy Harvey Bay i wydziałem słońce pierwszy raz od 5 dni :) Nawet plecy zjarałem, bo trochę popływałem. Ogólnie musiałem przeorganizować oddanie auta, lot, spanie i ogólnie sporo kasy wtopiłem. Nie mniej jednak Australia mnie urzekła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@yeloneck: Ja dzisiaj wylądowałam w Bundabergu, jakoś za dwa dni będę pod Arlie Beach i 3 dni na Whitsundays, a potem jest już tylko Townsville i Cairns. Liczę na to, że przez te 5 dni się już sytuacja poprawi na tyle, że mnie nie zawrócą. Ale zobaczmy, co końca tygodnia zapowiadają nada deszcze.

Mam nadzieje, że przynajmniej do Townsville zobaczyłeś to, co miałeś zaplanowane :) Byłeś w Australian Zoo? Ja się
@pauleene: byłem w zoo, obowiązkowo :) Wszystko co chciałem, to zobaczyłem. Jedynie ubolewam nad nurkowaniem na Wielkiej Rafie Koralowej i nad lotem widokowym na Whitsundays, bo odwołali. No i od Cairns w górę no ale co zrobić. Ale spokojnie, jeszcze tu wrócę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Seraf: Co polecisz w Brisbane? Jestem tam jutro, pojutrze cały dzień i rano wylot.
@yeloneck:
Australia Zoo
North Stadbroke Island (mozna samochodem lub pieszo + autobus do point lookout, gdzie jest Gorge Walk)
Lone Pine Koala Sanctuary (małe zoo niedaleko miasta)
South Bank (plaża w mieście)
Bribie Island (Woorim)
Mount Coot-tha (widok na całe Brisbane - najlepiej po zmroku)
Story Bridge (fajnie się przejść po zmroku)
City nad rzeką (też spacer po zmroku)
Kangaroo Point Lookout (po zmroku)
Brisbane Botanic Gardens (koło Mt. Coot-tha)
Brisbane
@Seraf: Daintree mam w planach, ale to wszystko zależy nadal od pogody, bo nawet jeśli uda się przejechać, to możliwe że jakimiś objazdami, co mi skróci pobyt. Mam z Cairns lot do Darwin, więc jeśli dotarcie do Cairns zajmie zbyt długo, będę musiała z czegoś zrezygnować :( Ale drogę powrotną do Sydney mam jeszcze prawie nie zaplanowaną, więc jakoś to ogarnę. A do Brizzy też się jeszcze wybieram, zostawiłam je na