Wpis z mikrobloga

Ruszam w trasę i potrzebuję ubezpieczenia podróżnego. Mam w planach wrócić cały i zdrowy, ale jak to mówią strzeżonego Pan Bóg strzeże. Kiedyś słyszałem dużo dobrego o ubezpieczeniu turystycznym z Planeta Młodych, ale też gdzieś mi się rzuciło w oczy, że warunkiem jest rozpoczęcie podróży w Polsce. Zapewne wśród mirkowych globtroterów znajdzie się ktoś kto korzysta z takich usług i poleci coś godnego zaufania, ważne dla mnie żeby nie było tego ograniczenia, że podróż musi zaczynać się w ojczystym kraju. Chodzi mi bardziej o ubezpiecznie okresowe, ale dobrą opcją całoroczną też nie pogardzę.

#wakacje #ubezpieczenia #podroze #podrozujzwykopem #ubezpieczniepodrozne #ubezpieczenieturystyczne
  • 6
  • Odpowiedz
@FiodorBadass: Zależy dokąd zmierzasz wędrowcze. Planeta młodych jest fajną opcją ale ma bardzo niską sumę ubezpieczenia, bo te ~250 000zł to w bardziej skomplikowanych przypadkach nie wystarczy. Koszty ratownictwa do 30000zł to już bardzo niska suma i dlatego większość firm łączy to ryzyko z kosztami leczenia w swoich warunkach. No i na koniec dosyć popularny akt terroru, tutaj kosztuje dodatkowo 80zł, u innych może być w zakresie.

Ostatnim kryterium przy ubezpieczeniu
  • Odpowiedz
@FiodorBadass: no to dla Ciebie świetną opcją będzie polisa roczna ryczałtowa, masz ochronę przez cały rok, przy czym pojedynczy wyjazd nie dluzszy niz 40 dni, podbij na PW to ogarniemy temat z dobrymi sumami ubezpieczenia :)
  • Odpowiedz