Wpis z mikrobloga

@cassuss: Ontario RAT 1 lub mniejszy brat RAT 2. Stal AUS-8, nie jest to najlepsza stał na świecie ale przyzwoicie trzyma krawędź i dość łatwo się ostrzy. Nóż kosztuje jakieś 150 za 1 i jakieś 200 zł za model 2. Polecam serdecznie. Za resztę kasy można kupić podstawowy zestaw ostrzalki od Lansky’ego.
@cassuss: powiem Ci tak... noszę RAT1 od chyba z 8-9 lat. Ostatnio zaczął okazywać ślady zużycia więc myślę o wymianie na nowy.
Przeglądam różne noże - i pomimo że w ciągu tych 9 lat budżet który mogę przeznaczyć na nóż wzrósł dość stanowczo - to chyba i tak kupię znowu RAT1 :D

tl:dr
w tej cenie do EDC to RAT1 ewentualnie Spyderco Tenecious (widziałem ostatnio na militaria.pl za 250), jeżeli wolisz
@cassuss: Za 250zł kupisz masę noży zdecydowanie i bez porównania lepszych niż trącący myszką Rat.
Rzuć okiem na ofertę Ruike - w większości masz stal Sandvik 14C28N, która jest znacznie lepsza niż Aus8 w Ratach. W większości masz też łożyskowane ostrze zamiast słabych podkładek. W większości też design jest współczesny i noże po prostu są ŁADNE.

Tę samą stal masz też w nożach z oferty Real Steel - trochę drożej niż
@Afrati: Mam ruike 801 i jestem pod mega wrażeniem wykonania (1minus: kolek nie dziala, ale za to flipper smiga jak trzeba). Szukam cos ciut wieszego i moze innej firm. tym RS, mnie zacieawiles.
Pozdrawiam
@cassuss: RSa G3 używałem przez dobre kilka miesięcy, zaraz po premierze kupiłem z partii od samego Ostapa, czyli projektanta noża. Jest całkiem spory i wybacz chamską reklamę, ale pisałem o nim w zeszłym roku sporo: https://www.facebook.com/notes/hopeless-outdoor-team/real-steel-g3-puukko-duplex-s%C5%82%C3%B3w-kilka-o-no%C5%BCu/293904174435975/

Ale RS robi też sporo innych "większych" modeli - zarówno z frame lockiem, linerem, jak i z backlockiem.