Wpis z mikrobloga

Ciężka sprawa z wynajęciem pokoju na dłużej w Oosterhout. Niczego nie ma albo z jednego biura nieruchomości od którego nie wynajmie się tak łatwo.
To są okolicy Bredy i Tilburga.

Szukam w marktplaats.nl i funda.nl oraz marketplace na fejsie. Na innych jeszcze gorzej. Polecacie gdzieś jeszcze szukać?

#holandia #oosterhout #breda #tilburg
  • 12
@tler: pytaj imigrantow, np pytaj Polakow jak wynajeli swoje mieszkanie, ew. studentow oni tez czesto wynajmuja

Ja swojego ponad tydzien szukalem, od znajomych z pracy sie dowiedzialem gdzie jest wolne i pomogli mi ze zrozumieniem umowy najmu
@tler: jesli Malo zarabiasz albo Twoj partner Malo zarabia I nie macie slubu to moze sie zglosic Po mieszkanie do korporacji mieszkaniowej I po ok roku odebrac pustostan do remontu, nie zabieraja go jesli zaczniesz wiecej zarabiac, ale musisz miec meldunek w tej samej miejscowosci w ktorej sie starasz o mieszkanie, w Amsterdamie czas oczekiwania ponad 10 lat...
@tler: ja wynajmuję przez airbnb i obecne praktycznie z dnia na dzień wynająłem, tylko ja wynajmuję całe mieszkanie.

-wiadomo, musisz pokazać, że nie jesteś patolą,
-ponegocjuj cenę.

Są jeszcze grupy facebookowe. A jak brak powodzenia z pokojem to poszukaj kogoś z kim możesz wynająć całe mieszkanie właśnie na fb na polskich i expats grupach.

Jeszcze jest holland2stay, ale nie wiem czy dla ciebie i czy jest w Twojej okolicy-w Rotterdamie wycchoilo
@tler: w umowie masz, prawdopodobnie będzie miesiąc wypowiedzenia to miesiąc wcześniej daj na piśmie (po holendersku) wypowiedzenie umowy najmu, możliwe że całej zaliczki nie odda, mi raz połowy nie oddali, argumentował to tym że kiedyś mi godzinę pomagał właściciel przy jakiś pierdołach (nie prosiłem o pomoc)