Wpis z mikrobloga

Ok, dotarłem do Atlasu. Za każdym razem gdy otwieram mapę powstaje 6 portali do niej, a po wyjściu zostaje jeszcze 5 portali. Czy one się resetują po 15 minutach i mogę zrobić daną mapę jeszcze raz, czy to jest 6 szans jak się zginie?

Mam odłamki do map, dawn i tak dalej. Używać je kiedy tylko mogę czy zachować do map wyższych tierów?

Mapy lecą zupełnie losowo czy bierze się kolejne mapy w jakiś konkretny sposób?

#poe #pathofexile
  • 8
@Sawpel: po śmierci/powrocie do ho tracisz jeden portal, nic sie nie resetuje. Odłamki chiselki itp zachowaj na potem. Mapy lecą niższych lub równych tierów(losowe)+wypełniając atlas masz szanse na wydropienie mapy o 1 tier wyżej, potem o 2 i tak dalej.
@Sawpel:
Jak instancja się zresetuje to znikną na amen.
Jak wejdziesz w portal to tracisz jeden - masz 6 szans na jedną otwartą mapę.

Odłamki w komplecie otwierają portale do specjalnych map. Jak dołożysz odłamek do map-generatora to daje z tego co pamiętam 5% quality do otwieranej mapy. Używać możesz kiedy tylko tylko używasz map-device ale czasem nie warto bo najczęściej atziri i inne to dość ciężkie mapy na początek. :)
@Ghostur: Czyli jak zrobię mapę bez utraty dodatkowego portalu, to moge nową mapę od razu otwierać, tak? Bo ta włączona mapa się nie zresetuje? W sensie 1 mapa = 1 boss i po jego ubiciu nie zrespawnuje się?
@Sawpel: Mapa to mapa, nie resetuje się w żaden sposób, masz 6 portali prowadzących do jednej mapy z jednym bossem i określoną liczbą potworów i nie ważne czy zrobisz ją za jednym podejściem czy za pięcioma.