Wpis z mikrobloga

@miro950 Jeździłem Premiumą, ale w sumie ten nowy model T się trochę poprawił, bo Premium z 2008 to była jedna potężna katastrofa. Trochę mi się nie chce wypisywać wszystkich przygód z tym autem o niewygodach już nie wspominając. Widziałem że sporo ruskich lata tymi nowymi Renówkami więc chyba są spoko.
@paul772 hmm, nie wiem czy liczysz tylko godziny jazdy czy całość czasu w delegacji. W aucie śpimy co drugiej dzien, gdyż mamy mieszkanie i prawie 24h do swojej dyspozycji. Samej jazdy jakoś 150h godzin miesięcznie. Biorąc pod uwagę ilość czasu poza domem, to jest słaby zarobek nie wspomnę już o zusie niewiele większym niż najniższa krajowa.
@paul772 4 lub 5 dni w tygodniu naprzemiennie. Średnio jakoś 18-20 dni zaokrąglając, bo teraz jestem w domu ale liczę już jako pracujący.
150h to szczerze dosc mało, bo nic innego do roboty nie ma akurat przy mojej pracy - muszę tylko otworzyć bok co zajmuje góra 5min
@paul772 maximum według tachografu to 90h w ciągu dwóch tygodni. W tym zawiera się jazda i inna praca. No chyba że dasz się doić pracodawcy i na ustawionym odpoczynku będziesz pracował.
@paul772 3x w tygodniu możesz zrobić skrócony odpoczynek,czyli 15h pracy i 9h pauzy. Regularny to 11h odpoczynku czyli max 13h pracy Czyli rozpoczales pracę o 5 rano, jedziesz max 4,5h i musisz zrobić 45min odpoczynku i znów 4,5h - przy dłuższych trasach to już koniec Twojej pracy na ten dzien. Ale załóżmy wyjechałeś o tej 5, jedziesz 4h na załadunek, tam okazuje się że załadunek będzie o godzinie 16 i do tego
@FeliC jak się troche tego pouzywa to jest jasne. Poza tym w wielu pracach niektóre z zasad praktycznie nie mają zastosowania w życiu, co wynika z tego jakie są trasy i planowanie.
@miro950: Dwutygodniowy czas jazdy to 90h ale to jest czas jazdy. Czas pracy z kolei przelicza się w okresie tygodniowym i nie może przekroczyć 56h. I w tym czasie jest jazda oraz inna praca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dwutygodniowy czas jazdy to 90h ale to jest czas jazdy. Czas pracy z kolei przelicza się w okresie tygodniowym i nie może przekroczyć 56h. I w tym czasie jest jazda oraz inna praca ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Matiju: #!$%@?. wiesz, ze cos dzwoni, ale nie wiesz w ktorym kosciele xD max czas jazdy 56h w tygodniu i 90h w okresie dwutygodniowym. czas pracy max 60h w tygodniu,