Wpis z mikrobloga

Od wczoraj korzystam z #plusxtv i jestem pozytywnie zaskoczony. Pomimo nieimponującego łącza (teoretycznie 20 Mbps, realnie 12 - 13) działa całkiem wporzo, sporadycznie zdarzają się około sekundowe freezy. Słabo jest tylko na kanałach Polsat Sport Premium, ale na upartego też da się oglądać.
Dodatkowo dementuję tezę głoszącą że #mibox połączony przez #wifi nie nadaje się do #iptv. Otóż nadaje się.
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Willy666: no mój też się nadaje. Router jest dwa piętra niżej, na miboxie zasięg prawie ful i franqie działa jak najęta. Czasem mibox gryzie się z routerami. Na starym miałem problem, ale zainwestowałem w trochę lepszy sprzęt i jest gitara
@Willy666: Ale to jakaś kpina jest. Router mam w jednym rogu pokoju, telewizor w drugim. Odległość to jakieś niecałe 6m. Na miboxie już jest jedną kreskę mniej. Ale uwaga - przeniosłem miboxa do drugiego pokoju, odległość niespełna 2m (przedzielone ścianą) - mibox nie ma zasięgu. Router na pewno dobry bo wychodząc z domu i oddalając się od niego na kilkanaście metrów (a mury grube bo to stare budownictwo) do metalowego garażu
@slash83 to chyba jest spowodowane różnicami sprzętowymi w miboksach z różnych partii produkcyjnych. Ja mam jakieś 6 metrów do routera, po drodze ściana ze zbrojonego betonu, i pokazywało jakieś ⅔ zasięgu.
@Willy666: No właśnie z tym miałem problem, jeśli zasięg spadł o jedną kreskę to już oglądanie było niemożliwe. Jak postawiłem MiBoxa przy routerze to szło OK. Pewnie jest kak piszesz, któraś partia była felerna, urządzenie zachowuje się jakby nie było w nim wewnętrznej anteny.