Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu badań do pracy naukowej - i przy okazji mam małe #rozdajo.

W związku z tym, że ból sam w sobie ma stać się jednostką w nowej wersji klasyfikacji chorób, chciałem sprawdzić jak bardzo odczuwany przez Was ból wpływa na Waszą jakość życia oraz czy możecie liczyć w walce z nim na swoich lekarzy w przychodniach POZ (czyli Podstawowej Opieki Zdrowotnej).

Ankieta składa się z 21 pytań, więc nie powinna zająć Wam za dużo czasu. Jeżeli zdecydowalibyście się ją wypełnić - bardzo proszę, odnieście swoje odpowiedzi do lekarzy w przychodniach, a nie tych, którzy zajmowali się Wami w szpitalach - chodzi o pracę u podstaw!

Jeżeli znajdzie się wśród Was lekarz pracujący w POZ - dla Was została przygotowana inna wersja ankiety, niestety trochę dłuższa, ale mam nadzieję, że pomożecie w potrzebie :)

Link do ankiety dla pacjentów
Link do ankiety dla lekarzy POZ

Wspomniałem wyżej o rozdajo - każdy plusujący będzie miał szansę na wygranie butelki domowego wina, przygotowanego przez mojego "Dziadka" - ciągle zapalonego winiarza, który mimo 95 lat na karku ciągle produkuje swoje alkohole :) Akurat buteleczka na zdjęciu zawiera wino gronowo-wiśniowe, ale w razie innych preferencji przyszłego zwycięzcy będzie można pomyśleć o innym rodzaju.

By zdublować swoje szanse - wpiszcie swój nick z Wykopu w uwagach do ankiety! Losowanie - 24 stycznia po godzinie 22.

Z góry dziękuję za wszystkie wypełnione formularze!
#medycyna #ankieta #studia #studbaza i w sumie #boldupy - bo to także ból :)
Mateusssz - Drogie Mirki i Mirabelki, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w przeprowa...

źródło: comment_tKTBqN3agPyoi90WSqvtHKoEkAbwxolO.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@wacek_1984: Nie wchodząc za dużo w szczegóły, bo nie chcę by wpływało to na wyniki ankiety, opinia osób, które z powodu bólu nie cierpią znacząco, też jest dość istotna - w końcu praca lekarzy rodzinnych nie polega tylko na leczeniu, ale również profilaktyce.
  • Odpowiedz
@JohnnyGavlacci: dziękuję!
@wacek_1984: na wyniki będziesz musiał trochę poczekać - potrzebne będzie zebranie przynajmniej stu, a najlepiej 200-300 ankiet, potem trzeba to wklepać do excela/spss'a, przerobić na istotnie statystyczne rzeczy i dopiero zobaczymy co z tego wyjdzie. O ile z częścią dla pacjentów nie będzie większego problemu, o tyle druga część sprawia większy problem - mniejsza grupa badanych :)
  • Odpowiedz