Wpis z mikrobloga

#lotto Zauważyłem, że lotto wprowadziło możliwość grania online. Myślę - zajebisty pomysł, wygodnie. Rejestruję się, podaję w uj danych osobowych i nagle zonk: chcą skan dowodu osobistego. Kuźwa, a co w razie wycieku danych osobowych? Ktoś się zarejestrował w pełni? Uważacie, że to bezpieczne?
  • 12
@aleksandrowicz: Ok, to chyba logiczne i z tym nie dyskutuję. Wypełniam dane, podaję pesel, nr dowodu, i jestem odpowiedzialny za to, że to prawda. Nr konta też trzeba podać, więc trochę tej weryfikacji jest. Ale skan dowodu? Zeby potem ktoś chwilówkę na pralkę wziął?
@piotrek07: Podejrzewam, że zostało to zrobione dobrze i bezpieczenie. W razie wycieku możesz się powoływać na RODO itp. No niestety tak to wygląda. Lotto jako produkt totalizatora, czyli spółki skarbu państwa musi jakieś normy/reguły spełniać. Z drugiej strony no to kolego wiesz, nikt Ci nie każe się rejestrować. Możesz pójść lokalnie
@aleksandrowicz: Pewnie, że nie, temat mnie po prostu zaciekawił, sam pomysł wygodnego grania online fajny, tylko żyjemy w takich czasach, że trzeba uważać na wszystko żeby się nagle nie obudzić z debetem na koncie.