Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@mrozny100: puść occt na pełną #!$%@? (zakładka power supply) i zostaw go na paręnaście minut. Możesz wyłączyć limity temperatur i monitorować samemu. Potencjalnej przyczyny upatrywałbym w przegrzaniu lub w zasilaczu. W obu przypadkach occt powinien spowodować wystąpienie objawu. Podrzuć ss ze smartami dysku
@trolljaskiniowy: jak w occt testuje power supply to pojawia się na początku ten pączek wirujący i po paru sekundach znika i w hwinfo pojawia się performance limit power: yes
performance limit utilization: yes
raz się zresetował komputer wczoraj, ale wtedy ten pączek się obracał z 30 sekund i dopiero
@mrozny100: kumpel miał dokładnie taki sam problem, po bliżej nieznanym czasie komputer wyłączal się, ale tylko w grach. posiedzieliśmy przy nim parę ładnych godzin. okazało się że wystarczyło zrobić reset bios
@mrozny100: kurde zasilacz nie jest zły, jak masz opcje to podepnij drugi na krótko i puść stress test. ja bym spróbował wykluczyć problemy softwarowe przed hardwarowymi. proponowałbym bios update, odpalenie Windowsa z innego dysku i dopiero zamawianie nowych części
@x44n: dzięki, spróbuje jeszcze może format zrobić jak mi się nie uda załatwić jakiegoś dysku żeby windowsa zainstalować. Wszystko co się da mam zaktualizowane, bios też, miałem sterowniki do karty graficznej z zeszłego roku z listopada czy października ale już zaktualizowałem i dalej to samo
@x44n: nie no ja mam system na ssd 128gb od paru lat, miałem hdd 500gb który pokazuje już ostrzeżenie ale dołożyłem w poniedziałek ssd nvme cruciala p1 500gb, i wota mam na tym ssd już, więc hdd nie powoduje błędów raczej
@x44n: okazało się że nie mam zaktualizowanego biosu bo jest nowsza wersja, ale nic to nie pomogło, upewniłem się że wszystko jest podłączone jak trzeba jeszcze. Ściągam instalke windowsa na pena i będzie format