Wpis z mikrobloga

Jest tu jakiś Mirek który ma może taki wynalazek jak Barton Travel 125 ?
Tak się zastanawiam ciągle nad zakupem jakiegoś piździka 125cm pojemności a ten Barton za 5,5 tysiąca to nawet kusząca opcja jak na nowy motorek. Tylko czy to się nie rozpada jakoś albo nie pękają plastiki od wibracji itd. ?

https://barton-motors.pl/modele/motocykle-125/barton-travel

Chętnie poznam opinię jakiegoś użytkownika, ewentualnie inne Mirki niech się podzielą jakie mają motocykle 125 i jak się im sprawują, przeczytam wszelkie opinię bo się czaję na różne marki tj. Romet, Junak, Zipp, Barton, Benelli, Keeway szukam ciągle opcji jak najtańszej i sam już nie wiem czy pchać się w 125 na 1- 2 sezony. W sumie prawko już mam w planach na wiosnę a na takiej 125 chciałem nabrać trochę wprawy........hmmm a zawołam jeszcze #motocykle bo może mi ktoś wybije z głowy #motocykle125 #125cc.
  • 19
@pollos: Każdy chińczyk to chińczyk. Nie będzie tutaj w zasadzie żadnej różnicy jeżeli chodzi o jakość. Możesz tylko wybierać w tym co ci się bardziej podoba albo co jest dla ciebie wygodniejsze.

A co do jakości chińczyków to mam kumpla, który jeździ Junakiem. Gówno straszne. Moja Honda Grom widać, że jest składana po taniości, ale ten Junak to kilka lig w dół.
@pollos: Miałem 3 lata nowego Zippa VZ2, zrobiłem nim 6k, następnie prawko i teraz mam używanego japońca. Przez 3 lata Zipp nie zawiódł mnie ani razu. Jeździłem z kobietą i kufrem Awiny wypchanym do granic możliwości. Ba, nawet jak padło mi auto przed zimą, to odpalił od strzała i wiozłem nim do naprawy alternator samochodowy. Zippa odkupił ode mnie kolega i kolejny sezon przejechał z zerową ilością problemów. Najważniejsze w zakupie
@pollos: Już możesz się domyśleć dlaczego Pan skośnooki Ping Pong celuje w nasz rynek. Zobaczyłeś nowe moto za 5,5 koła i jesteś zajarany no bo kurła przecież tyle za motocykl to grzech nie wziąć nowka sztuka z salonu. Prawda niestety jest taka za ten barton to gowno na dwóch kółkach. Wszystkie chinole są robione na jedno kopyto. Śrubki same sie odkrecaja,psuje się to a naprawić potem nikt nie chce bo nikt
@PancakeV: Zgadza się. Żaden szanujący się serwis nie przyjmie motocykla chińskiego, bo są tak samo uprzedzeni jak ty. Zresztą, kto by oddawał chińczyka do warsztatu jak koszt części to dwucyfrowa kwota, a wymiana jest prościutka. Śruby można dokręcić, chociaż w silniku z wałkiem wyrównoważającym przez 3 lata od nowości nic się u mnie nie wykręciło. A sprawdzałem śrubki, co tydzień, bo wszędzie pisali, że będzie się rozpadał. Trzeba wybrać dobry model
@PancakeV: Nie no bez takich, nie zajarałem się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po prostu myślałem, że zamiast kupować coś używanego na czym się niestety nie znam to może lepiej kupić coś nowego i być pewnym, że silnik, skrzynia itd będą ok. Jak zrobię prawo jazdy kat. A to w tym sezonie i tak nie pojeżdżę bo kupno prawdziwego motocykla to już nie takie hop, czy to używki
@pollos: Kupiłem w zeszłym roku Bartona Hyper i niestety jakbym miał to zrobić 2 raz to bym wybrał używaną Hondę albo Yamahę. Być może trafiłem na ferelny egzemplarz ale mam z nim problemy, a "autoryzowany" serwis to śmiech na sali.
@Potfur: Bo te serwisy to w większości chyba garaże u Januszy biznesu i m.in. dlatego obawiam się kupić chińczyka bo mi nawet serwisu gwarancyjnego nie zrobią ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Możesz opisać jakie problemy masz z tym Bartonem, jaki przebieg ?
@pollos: Przebieg ~2k km. Pierwszy problem to śruba od zacisku hamulca, która odleciała podczas jazdy (to były pierwsze kilometry). Okazało się, że na serwisie zerowym w ogóle nic nie podokręcali. Przy ~200 km motocykl zgasł mi całkowicie i nie chciał już odpalić. Musiałem załatwić transport do serwisu. Po naprawieniu, motocykl niby chodzi ale zdarza mu się po nagrzaniu, na jałowym biegu tracić moc i gasnąć. Po dłuższej jeździe jak go wyłączę
@pollos: posiadam, kupiłem w zeszłym roku, zrobiłem 2,5k km, robiłem przeglądy gwarancyjne. Ogólnie jestem zadowolony, chciałem nową 125 którą wiem jak dotrę. Z jakichś problemów to przy 500 km odpięła się wtyczka prawych ledów i zapowietrzył hamulec (zrobione na przeglądzie gwarancyjnym) potem do końca sezonu bez problemów. Zobaczymy jak obudzi się po zimie i sprawdzi w przyszłym sezonie
Voytex - @pollos: posiadam, kupiłem w zeszłym roku, zrobiłem 2,5k km, robiłem przeglą...

źródło: comment_kdUCZTMhh2Eqn2uFsk8iW61A4O7botfY.jpg

Pobierz
@Voytex: A jak oceniasz skrzynię biegów, trzeba szukać przełożeń?
Plastiki nie są aż tak tragicznej jakości? Bo obudowa zbiornika paliwa to plastik czy normalnie wytłoczony z metalu?
Opony Kenda (?) bo to niby taka średnia półka chińskich oponek, wiesz chodzi mi o to czy jakoś trzymają. No i najważniejsze jaka jest jego prędkość przelotowa, pojedzie chociaż te 90 km/h?
Masz może jeszcze jakieś foty bo na takich zdjęciach nie od producenta
Co do skrzyni nie mam zbyt porównania z innymi motocyklami, ale dla mnie jako początkującego na motorach działa ok. Nie miałem problemu z wbiciem jakiegoś biegu, znalezieniem luzu itp.
Jeśli mnie który nie miałem 0 kontaktu z manualem w jednośladzie od początku udawało się precyzyjnie wbijać biegi myślę że jest ok.
Tak opony Kendy po 2,5k km nie widze śladu zużycia jakoś.
V-max oczywiście po dotarciu miałem 106 km/h wg licznika więc
@Voytex: Kurde jak na tę kasę którą trzeba na niego wydać do wygląda naprawdę dobrze.
No i dzięki za więcej informacji o które prosiłem bo takie wrażenia bezpośrednio od użytkownika są najbardziej wiarygodne.

@pollos: a i zapomniałem ci napisać bak jest metalowy tłoczony bo o to pytałeś. No nie wiem co ci więcej opisać tylko 2,5k km zrobiłem oprócz tych problemów co ci opisałem nic na razie się nie dzieje, palił jeździł do końca sezonu. Nie chce namawiać ani odradzać mowię jak jest
@pollos: a i jeszcze plastiki, moim zdaniem są bardzo spoko jakości, mam nawet obok teraz boczną osłone przy biurku :) bo właśnie ładuje aku i tak macam . Bardziej mi przypomina tworzywo ABS niż chiński plastik, choć to chiński plastik :P Jednak trzeba zaznaczyć ze trochę wibrują przy wyższych obrotach, można zaradzić podkładając gumową podkładkę pod zaczepy/śruby

PS zadupek gorszej jakości bardziej chiński plastik :P