Wpis z mikrobloga

@paranoiddd Serio aż 1.5k? Przeglądając ceny w Amsterdamie widziałem kawalerki za €700. Osobiście zamierzam tam studiować, a pokoje dla studentów da się nawet za €500 inclusive ogarnąć. Wgl. Ciężka jest z znalezieniem jakiejkolwiek pracy? Tzn. By dostawać kredyt studencki trzeba przepracowywac 16h tygodniowo i boję się, że nic nie będę mógł znaleźć nie znając holenderskiego.
@piotr7801: Studenckie życie rządzi się swoimi osobnymi prawami - są całe sieci wynajmuj dla studentów, z czynszem dostosowanym do możliwości ;-) Ja mówię z punktu widzenia osoby która nie ma żadnych studenckich przywilejów i musi płacić pełne stawki.
Z pracą problemu nie powinno być - są miejsca które Cię przyjmą od ręki, typu, kelner w barze z burgerami itd. Moja siostra (lvl 20) znalazła pracę w tydzień :-) (wydrukowała CV, wzięła
@Malesh Właśnie widziałem na stronce uniwerka, zgaduje, że jeśli się wypowiadasz to mieszkasz w Amsterdamie/Holandii to jak tam jest z pracą dla nie wykwalifikowanych niemowiacych po niderlandzku, da się dostać łatwo jakiś part-Time, by robić te wymagane 16h/tydz?
@piotr7801: Jak masz mieszkanie to bedziesz mial z 30ofert pracy w tygodniu, wiele stanowiskach prawie nie ma wymagan Jak zadowala Cie 2k€/mies, na wieksze stawke ptrzeba poszukac I pracowac tam gdzie jest sie dobrym
zarabiasz 2k€/miesz ->1500€ czynsz z mediami ->100€ ubezpieczenie ->400€ zupki chińskie -> życie w kraju pierwszego świata z odkładaniem 0€/mies bezcenne

PS polecam zamieszkanie w mieszkaniu z partnerem, tutaj nie tylko kobiety są opcją jeśli nie lubisz różowych pasków to da się ułożyć życie z niebieskim paskiem, wtedy trochę zostanie nawet przy zarobku 2x2k€/mies

ponoć jako inżynier w wieku 50lat zarabiasz średnio 80k€/yr (średnia krajowa, a nie Amsterdamu)
jak masz partnera inżyniera