Wpis z mikrobloga

1 528 - 1 = 1 527

Tytuł: Paradyzja
Autor: Janusz A. Zajdel
Gatunek: sci-fi, dystopia
★★★★★★★★

Paradyzja to kolonia orbitalna, która od stu lat nie utrzymuje kontaktów z Ziemią. Jej mieszkańcy stworzyli własny, idealny ustrój społeczny. Ziemianie podejrzewają jednak, że władze kolonii naruszają fundamentalne prawa człowieka. Ziemski inspektor, wysłany, żeby zbadać na miejscu sytuację, zastaje świat skrajnie różniący się od tego, co głosi oficjalna propaganda. Wszechobecna cenzura i bezlitosny system wymuszania lojalności zmusza obywateli do stosowania wręcz kabaretowych sposobów komunikacji. Ogarnięty paranoją rząd nie chce nawet ujawnić położenia sztucznej planety…


_______

Przyjemna i lekka książka na wieczór przy lampce wina i kominku. Tylko kominka mi brakowało... Ale nadrobiłam to winem.

Prosty język, niewielka ilość opisów - czasami pozostawał po nich niedostatek. Jednak chciałam dowiedzieć się trochę więcej w momencie, w którym autor przerywał i zaczynał kolejny rozdział. Może taki styl, nie wiem. To moja pierwsza książka Pana Janusza.

Myślę, że większości, która tak jak ja lubi czytać książki i dystopii/utopii doceni tę pozycję.

Dziękuję użytkownikowi @bzykacz za polecenie tej książki.


#ksiazka #dystopia #literatura

#bookmeter
przecietna - 1 528 - 1 = 1 527

Tytuł: Paradyzja
Autor: Janusz A. Zajdel
Gatunek:...

źródło: comment_wAw8fYauALwGXdJKyxub4ADbWXw7GmBJ.jpg

Pobierz
  • 8
dowiedzieć się trochę więcej w momencie, w którym autor przerywał i zaczynał kolejny rozdział


@przecietna: w cylindrze van troffa robi dosłownie to samo. Plus zakończenie urwane w takim momencie. Ale mi się to akurat spodobało. Tak czy owak uważam to za trudna lekturę że względu na akceptację jego stylu i beznadziei jaka przedstawia i nie sięgnąłem po nic od 3 lat już
Ja tam akurat lubię czytać o beznadziei. Może dlatego tak mi się spodobało.


@przecietna: mi też, Cylindrowi dałem 9/10 i wrzucałem tu recenzje koło tych 3 lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale znając jego styl trudno mi od tamtego czasu sięgnąć po Limes Inferior pomimo, że od tamtej pory na czytniku siedzi. Trudno stwierdzić mi, dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@przecietna: @nuj-ip: tylko protip: w wydaniu "Limer inferior" z superNOWEJ opis z tyłu książki to jeden wielki spoiler. Ja przeczytałem z przyzwyczajenia i przez to całe zaskoczenie w 3/4 książki diabli wzięli. Polecam zakleić żeby nie kusiło. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@przecietna: Miło słyszeć, że podeszło. Sam mam słabość do tragedii i jej elementów. Trochę głupio mi znowu coś polecać, jednak jeśli będziesz miała wolną godzinkę i chęć na coś krótszego, koniecznie daj szansę Harlan Ellison - Nie mam ust, a muszę krzyczeć i George R.R. Martin - Piaseczniki.